Yiğit'ten okul kapatmaya tepki

CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, Alsancak’ta 380 öğrencinin eğitim gördüğü Salih İşgören İlköğretim Okulu’nun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmir Valiliği kararınca gelecek yıldan itibaren eğitim öğretime kapanması ve buradaki 380 öğrencinin Melih Özakat İlköğretim Okulu'na nakledilecek olmasını TBMM'ye taşıdı.

EĞİTİM 17.06.2016, 17:05 17.06.2016, 17:10
Yiğit'ten okul kapatmaya tepki

CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, Maarif Kanunu görüşmeleri sırasında da yaptığı konuşmada kapatılma gerekçesini sorarak, şunları söyledi: "Nakil gerekçesi ise bu 380 öğrenciden sadece 30’unun okul sınırları içinde ikamet ediyor, olması. Yani ülkemizin neresi olursa olsun hemen hemen bütün okullarda benzer sorun varken, neden bu okulda eğitime başlayan 380 öğrenci ve ailesi mağdur ediliyor. Burada amaç nedir? Okul imam hatipe mi dönüştürülecekt? Ayrıca nakledilmek istenen Melih Özakat Okulu da kapasitelerinin zorlanacağı gerekçesiyle bu nakilleri istemiyor."

CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yanıtlaması istemiyle hazırladığı önergede ise şu soruları sordu: “İzmir Alsancak’ta 380 öğrencinin eğitim gördüğü Salih İşgören İlköğretim Okulu neden kapatılmak istenmektedir? Kapatılma gerekçesi nedir? Okulun kapatılmasıyla ilgili süreç ne zaman planlanmıştır? Salih İşgören İlköğretim Okulu kapatılarak ne yapılmak istenmektedir? Bu okulun imam hatip okuluna dönüştürüleceği yolundaki iddialar doğru mudur? Salih İşgören İlköğretim Okulu kapatılması ve nakil uygulamasının 380 öğrencide yaratacağı travma ve ailelerinin uğrayacağı mağduriyet neden dikkate alınmamaktadır? Valiliğin kapatma kararının tekrar gözden geçirilmesi ve sorunun aileler ile bir araya gelerek tekrar değerlendirilmesi konusunda bir girişiminiz olacak mıdır?"

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
27°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?