Şirince ilkokulu yeniden açılsın!

İki buçuk yıl önce muhtarlığı kapatılan ve mahalleye dönüştürülen Şirince' de 'Geleceği Türetmek İçin Şirince İlkokulu Yeniden Açılsın' imza kampanyası başlatıldı.

EĞİTİM 12.10.2016, 16:00 12.10.2016, 16:43
Şirince ilkokulu yeniden açılsın!

Asya Yaşarikiz/ İz Gazete- Toplamda nüfusu 570 kişi olan ancak günlük ortalama ziyaretçi sayısı 5 bin olan Şirince'nin kapatılan ilkokulu için başta Şirince Türetim Derneği olmak üzere tüm Şirinceliler seferberlik başlattı. Change.org'ta imza kampanyası başlatan Şirinceliler aynı zamanda Selçuk Kaymakamlığı'na da başvuru yaptılar. Köylerinin değerlerine sahip çıkmayı amaçlamak için bir araya gelen Şirinceliler, geleceklerine sahip çıkmak istiyorlar.

Konuyla ilgili gazetemize konuşan Şirince Türetim Derneği Başkanı Mehmet Kuzu, Şirince İlkokulu'nun açılması gerektiğinin ve ilkokul çağındaki on üç öğrencinin eğitiminin köyde sürmesi gerektiğinin altını çizdi. Bunun yanında biz, köylüler olarak bakış açımızı genişletmek, köyümüzün geleceğini güvence altına almak, kültürümüzü, geleneklerimizi yaşatmak istiyoruz diyen Kuzu, "Köyümüzün okulu doğanın içinde çocukların sürekli gülümsediği ve kendilerini özgür hissettikleri bir okul olmalı. Şirince İlkokulu'nun konumu çok özel, okulumuz pek çok doğal ve tarihi yapıların çok yakınında bir yerde. Öğrenme hevesiyle dolu çocuklarımız var, Şirince'nin tüm zenginliğini hissederek yaşama, insana ve tüm canlılara değer veren bir eğitim yöntemiyle çocuklarımızın eğitim almasını istiyoruz. Çocuklarımız köyde yaşamanın avantajını hissetmeli, gelecekten endişe etmeden köyüzümüzün değerlerini hissederek eğitimlerini sürdürsün istiyoruz." dedi.

Okulun yeniden açılması için siz de imza kampanyasına destek olabilirsiniz. TIKLAYIN

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
25°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?