Öğrencilere doğa temelli ekoloji eğitimi verilecek

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ve Ege Orman Vakfı arasında , İzmir’deki öğrenci, veli ve öğretmenlerin doğada eğitime ilgisini çekmek, onları ekosistem ve ekolojiyle tanıştırmak için “Doğa Temelli Ekoloji Eğitimi” protokolü imzalandı.

EĞİTİM 10.04.2018, 14:07 10.04.2018, 14:13
Öğrencilere doğa temelli ekoloji eğitimi verilecek

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan “Veli Eğitim Akademisi” tarafından yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ve Ege Orman Vakfı işbirliğiyle imzalanan protokolle öğrenci, veli ve öğretmenler doğa temelli, ekoloji eğitimi alacak.

DOĞA İÇERİSİNDE EĞİTİM

İmzalanan protokol kapsamında eğitim sadece okullarla sınırlı kalmayacak, doğanın içerisinde de olacak. Bu kapsamda öğretmen, veli ve öğrenciler ekosistem ve ekoloji ile tanıştırılarak kolay ve eğlenceli bir eğitim almış olacak.

2 AYDA 100 ÖĞRENCİ-VELİ

Nisan - Haziran 2018 dönemi içerisinde tamamlanması planlanan projede 2 aylık sürede 5 ilçede 5 kez olmak üzere 100 öğrenci ve 100 veliye ulaşılması hedefleniyor. Projenin hedef kitlesinin ise 11-13 yaş arası İzmir’deki ortaokul öğrenci ve bu öğrencilerin velileri olduğu belirtildi. Sosyal medya da eğitimin bir parçası olacak. İzmir il Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi imzalanan protokolde ekoloji eğitiminin verilmesi ve öğrencilerde doğa sevisinin oluşturulabilmesi için eğitimin her alanından faydalanılacağını belirtti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208