Liseliler Gültepe'den Avrupa'ya açıldı

Konak Gültepe Nene Hatun Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri Erasmus Plus Projesi kapsamında Belçika ve Avusturya'da staj yapacak.

EĞİTİM 24.04.2019, 09:35
Liseliler Gültepe'den Avrupa'ya açıldı

Gültepe Nene Hatun Çok Programlı Anadolu Lisesi Grafik ve Fotoğraf bölümlerinden 10 öğrenci, 3 öğretmenleri ile birlikte 20 Nisan'da Belçika'ya gitti. Yiyecek İçecek Hizmetleri bölümünden 10 öğrenci ise 19 Mayıs'ta 3 öğretmenleri ile birlikte gidecekleri Avusturya'da 15 gün süreyle staj yapacak. Projenin tüm giderleri Avrupa Birliği Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajans tarafından karşılanırken, Grafik ve Fotoğraf Bölümü öğrencileri proje kapsamında 'time-lapse' teknikleri, Yiyecek İçecek Hizmetleri öğrencileri ise yeni nesil kahve ve barista eğitimi alacak.

Gültepe Nene Hatun Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Adnan Uçar, proje ortakları ile eğitim kalitelerini Avrupa standartlarına çıkaracaklarını söyleyerek, öğrencilerin grafik, reklam, pazarlama, sosyal medya danışmanlığı ve fotoğrafçılık alanlarında Belçika'nın en önemli reklam ajanslarından birinde uygulamalı staj imkanı bulacağını dile getirdi. Avusturya'nın en büyük restoranlarından birinin de Türk öğrencilere staj için kapılarını açacağını belirten Uçar, "Proje kapsamında yurt dışı staj uygulaması ile öğrencilerimiz Avrupa'daki okullarda ve işletmelerde deneyim kazanacak mesleki bilgi ve becerilerini arttıracak ve elde ettikleri bilgiler ile kendi sektörlerinde tercih edilen aranan elemanlar olacaklar. Ayrıca Avrupa kalite standartlarını ve Avrupa kültürünü yakından tanıyacak ve yabancı dil bilgilerini geliştirecekler" dedi.

Grafik ve Fotoğraf bölüm şefi Melek Gökçen, öğrencilerinin, mesleki bilgi ve becerilerini arttırmasının yanında farklı kültürleri tanıyıp kültürler arası diyaloğa olan yatkınlıklarının oluşmasını ve kendilerine olan güvenlerinin gelişmesini de hedeflediklerini belirtti.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
24°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?