İEÜ öğrencilerine girişimcilik sertifikası

İZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) öğrencileri, 'Uygulamalı Girişimcilik Dersi'nde iş modellerini belirleyip, sertifakalarını aldı.

EĞİTİM 13.06.2016, 12:16 13.06.2016, 12:45
İEÜ öğrencilerine girişimcilik sertifikası

Dersi başarıyla tamamlayan öğrencilere, KOSGEB İzmir Güney Bölge Müdürü Recep Özçevik, KOSGEB Kuzey Bölge Müdürü Özgür Armaneri, İEÜ Rektörü Prof. Dr. Can Muğan'ın yer aldığı törenle sertifikaları verildi. Öğrenciler, böylece KOSGEB tarafından verilen uygulamalı girişimcilik desteğini almaya hak kazandı. İEÜ Embryonix Şirketler Müdürü ve Öğretim Görevlisi Taylan Demirkaya, öğrencilerde girişimcilik farkındalığı yaratmayı amaçladıklarını belirterek, "Öğrencilerimiz ders sırasında yeni bir fikir nasıl oluşturulur ve bu fikir, iş modeline nasıl çevrilir sorularının yanıtlarını öğrendi. İş fikrinin hayata geçmesinde pazar araştırması çok önemlidir. Finansal planlama o işletmenin geleceğini belirler. Öğrencilerimiz dönem boyunca bunları öğrendiler ve bu süreçte de iş fikri ve iş modeli yarattılar" dedi.

Öğrencilerin iş fikirlerini profesyonel yatırımcılara sunduğunu da kaydeden Demirkaya, dersi başarıyla tamamlayan öğrencilerin girişimcilik desteği almaya hak kazandığını söyledi. Demirkaya, öğrencilerin 50 bin TL'si hibe 100 bin TL'si yaklaşık 2 yıl geri ödemesiz kredi şeklinde 150 bin TL'lik bir destek kullanmayı hak ettiğini aktardı.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
24°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?