İEU mezunları 44 ülkede Türkiye'yi temsil ediyor

İzmir Ekonomi Üniversitesi mezunu 208 kişi, kariyerlerini yurt dışında sürdürme fırsatı yakalayarak, uluslararası şirketlerin de ilk tercihi oldu.

EĞİTİM 26.07.2019, 12:56
İEU mezunları 44 ülkede Türkiye'yi temsil ediyor

31'i Amerika, 29'u Almanya, 15'i İtalya, 13'ü İngiltere, 12'si Polonya, 10'u Kanada ve 8'i de Belçika olmak üzere 44 farklı ülkeden toplam 208 İzmir Ekonomi mezunu, büyük sorumluluk gerektiren görevlerini layıkıyla yerine getiriyor. Dünyaca ünlü şirketlerde üst düzey yöneticilik yapan ya da kendi işini kuran İEÜ mezunları, kariyer basamaklarını emin adımlarla çıkıyor. İEÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, mezunlarının başarılarına tanık olmanın kendilerini çok gururlandırdığını söyledi. Liderlik misyonuyla donanmış, girişimci ve eleştirel düşünebilen bireyler yetiştirme misyonunu yerine getirdiklerini dile getiren Prof. Dr. Aşkar, “Bizim eğitim anlayışımız sadece akademik bilgi üzerine kurulu değil. Kendini sosyal alanda da yetiştiren, özgüvenli, sürekli sorgulayan ve girdiği her ortamda farkını hissettiren bireyler yetiştirmek için çaba gösteriyoruz. Mezunlarımızın elde ettiği başarılar da onlara güvenmekle ne kadar doğru yaptığımızı ortaya koyuyor. Biz, mevcut öğrencilerimize onları anlatıyor ve örnek gösteriyoruz. Elbette bu kadarla da sınırlı değil, önümüzdeki yıllarda bu başarı hikayelerine yenileri de eklenecek" dedi.

İşletme Bölümü ve Lojistik Yönetimi bölümü mezunu Hande Arı, Norveç'te, uluslararası başarı gösteren 40 yaş altı kadın profesyonellerin seçildiği 'İzlenecek 10 başarılı kadın' listesinde yer aldı. Seven Seas şirketindeki tüm global ticari departmanı, CEO ile yönetiyor. Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu Burak Çayır, şu anda Kanada'da Morgan Stanley adlı bir şirkette yazılım mühendisi olarak görev yapıyor. İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Finans Bölümü mezunu Ebru Çuhadar, Çek Cumhuriyeti'nde yaşamını sürdürüyor. SAP Kurumsal Finansal Raporlama organizasyonunda Finansal Raporlama Uzmanı olarak kariyer yapıyor. İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu Merve Evren, Malta'daki bir şirketin pazarlama bölümünde yönetici olarak çalışıyor.  Müge Güvensal: İşletme Fakültesi Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Bölümünü bitiren Müge Güvensal İngiltere'de seyahat alanında kendi işini kurdu.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
16°
açık
Anket Tümü
Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmeli mi?