Ege'de Prof. Dr. Kirazlı rektör adaylığını açıkladı

EGE Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yeşim Kirazlı, Ege Üniversitesi'nin gelecek dönem rektörlük seçimleri için aday olduğunu açıkladı.

EĞİTİM 22.01.2016, 12:07 22.01.2016, 11:24
Ege'de Prof. Dr. Kirazlı rektör adaylığını açıkladı

Addaylığını açıklayan Prof. Dr. Kirazlı, üniversiteyi hep birlikte daha iyiye, daha ileriye götürecek güce sahip olduklarını söyledi. Bu gücü üniversitenin değerlerinden, bilim ve akıldan aldıklarını belirten Kirazlı, "En iyiye ulaşmak için, yorulmamak üzere, kararlılıkla yola çıkıp, işimizi sevgiyle yapacağız. Parlak geleceğimizin sizlerin başarısında yattığını görmüş biri olarak, bu geleceği desteğinizle, sizlerle birlikte inşa etmek için Ege Üniversitesi Rektör Adayı olmaya karar verdiğimi büyük bir gurur ve heyecanla ilan ediyorum" dedi.


Ege Üniversitesi'nin, 60 yıldır başarılarına her geçen gün yenisini ekleyerek, sadece kendine ve bilim dünyasına değil, Türkiye'ye de değer kattığını vurgulayan Prof. Dr. Kirazlı, "Çok sevdiğim öğretim üyeliğini bana kazandıran ve yönetsel deneyimlerimi edinmemi sağlayarak yaşamımı taçlandıran Ege Üniversitesi'ne duyduğum şükran, güven ve sizlerden aldığım güçle verdiğim kararı paylaşmak istiyorum. Öğrencisi olarak ailesine katıldığım, ardından mesleki ve akademik yaşamımı geçirdiğim Tıp Fakültesi'nde; Anabilim Dalı Başkanlığı, Dekan Yardımcılığı, vekâleten Hemşirelik Fakültesi ve Tıp Fakültesi Dekanlığı yaptım. Halen Engelli Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ve Rektör Yardımcılığı görevlerini sürdürmekteyim. Bu süre içerisinde, üniversitemin değerli akademisyenlerini, idari personelini, çalışanlarını ve öğrencilerimizi tanıma ve bütün birimlerin gücünü bizzat görme olanağı buldum. Parlak geleceğimizin sizlerin başarısında yattığını görmüş biri olarak, bu geleceği desteğinizle, sizlerle birlikte inşa etmek için Ege Üniversitesi rektör adayı olmaya karar verdiğimi büyük bir gurur ve heyecanla ilan ediyorum" diye konuştu.


İZMİR, (DHA)

 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
26°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?