CHP'li gençler bilimsel eğitim için ant içti

CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Sinan Sarıküse, Karşıyaka Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu’nda, ilk bir haftada verilen eğitimden memnun olmayan bazı velilerin isteği üzerine, çocukların bayrak töreninden sonra Andımız’ı okumak istemesine Okul Müdürü Rahmi Önder Karamustafaoğlu'nun "Burası dingonun ahırı mı" diyerek bağırmasına tepki gösterdi.

EĞİTİM 28.09.2016, 11:55 28.09.2016, 12:31
CHP'li gençler bilimsel eğitim için ant içti

CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Sinan Sarıküse, "Okullarımızın herhangi bir partinin siyasi bürosu gibi kullanılmasına, bunu yapmaya çalışan eğitimcilere karşı durmaya kendilerinin gerçek anlamda orada 'dingonun ahırında' olmadıklarını kanıtlamaya ant içiyoruz" diye konuştu.

Sarıküse, yaptığı yazılı açıklamada, "Son zamanlarda ülkemizin gündemini oldukça işgal eden,eğitim öğretim yaşamımızın nasıl karanlığa dönüştürülmek istendiğine şahitlik etmekteyiz. Bu olaydan biri de maalesef ki İzmir'de meydana gelmiş kendini bilmez ve öğrencileri kadar yüreği olmayan bir okul müdürünün öğrencileri andımızı okurken onları susturmak istemesiyle kendini göstermiştir.Bu şekli bir yönetmelikle açıklanmak istense de altında yatan düşmanlığın ne olduğu çok iyi bilmekteyiz. Şunu çok iyi bilmeliler ki bizler talimat almayız,o iş bunları söyleyen okul müdürüne yakışır bir iştir!Biz sadece Atamızın bize gösterdiği yolda durmadan yürüyeceğimize ant içtik. O zihniyetinde bunu anlamasını beklemiyoruz. Bizler CHP'li İzmirli gençler olarak eğitimde yaşananların laik demokratik Türkiye cumhuriyetine yapılan en büyük,en karanlık ve en yobaz saldırı olduğuna inanıyoruz. Çünkü eğitim bir ülkenin varoluşunun, kurtuluş savaşından sonraki en büyük devam ettirici gücüdür. İşte bu sebeplerle bizler ülkemizde bir eğitim karşı devrimi yapmak, laik eğitim sisteminin kaldırmak isteyenlere yek vücut olarak karşı durmaya ant içiyoruz. Okullarımızın herhangi bir partinin siyasi bürosu gibi kullanılmasına, bunu yapmaya çalışan eğitimcilere karşı durmaya kendilerinin gerçek anlamda orada 'dingonun ahırında' olmadıklarını kanıtlamaya ant içiyoruz. Bir kadının sokakta yürürken onları erkeklerle zina yapmışa benzeten sapkın zihniyetlerin Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı bu düzene karşı her zaman dik durmaya ant içiyoruz. Taciz için bir kereden bir şey olmaz diyerek,eğitimini tamamlamak için bir yurtta kalan çocuklarımızı hiçe sayan karanlık zihniyetlerin karşısında durmaya ant içiyoruz. Zamanında her türlü birlikteliği sağlayıp çocukların bir takım tarikatların yurtlarına gitmelerine vesile olmuş olup, şimdide o yurtlardan çıkan insanları suçlayan zihniyete,öküz öldü ortaklık bozuldu zihniyetlerinin her birine Atatürkçü gençler olarak karşı durmaya ant içiyoruz. Şunu çok iyi biliniz ki bizler asla kandırılmadık çünkü bizler bu ülkenin kurucuları Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bize öğrettiği ve miras bıraktığı laik, demokratik,ilerici ve bilimsel eğitim sistemine inandık ve inandığımız bu olguların ardında durmaya ant içiyoruz" açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
31°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?