Efes Selçuk Belediyesi arazi yolu çalışmalarına devam ediyor. Zeytinköy Alaman mevkiinde yer alan, üreticilerin gün içinde sıklıkla kullandıkları arazi yolu tamamlandı. Efes Selçuk Belediyesi tarafından 2019 yılından bu yana 100.000 metrekarenin üzerinde arazi yolu yapımı gerçekleştirildi.

Köy Muhtarı Hüseyin Karadağ Alaman mevkiinde yapılan arazi yolu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Köyümüzde 80 metrekare bu alanda, eski Alaman mevkiinde, köyün en kötü arazi yolu burasıydı ama şimdi inanılmaz güzel oldu. Başkan söz verdi ve yaptı. Çok teşekkür ederiz başkana” dedi.

YOLUMUZ AYAĞIMIZA KADAR GELDİ

Köy sakinlerinden Kazım Düzel köylerinde yer alan arazi yolunun tamamlanmasından memnun olduklarını belirterek; “Yolumuz çok güzel oldu. Ayağımıza kadar geldi. Belediye başkanımıza, encümenine ve ustalarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir diğer köy sakini Abdullah Altay ise yolun eski halinin kötü olduğunu belirterek; “Yapılması iyi oldu. Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

VERİM VE KALİTE KAYBININ ÖNÜNE GEÇİLİYOR

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in göreve gelmesinden bu yana arazi yollarının yapımına önem veriliyor. Yapılan arazi yolu düzenlemeleri ile toz kaynaklı oluşan hastalık ve zararlıların önüne geçilmesi, popülasyonlarının azalması sağlanıyor.  Meyvelerin üzeri toz kaplanınca verim ve kalite kaybı oluşmakta bu olumsuz durumun önüne geçer.  Bahçeye traktör, makine teçhizatın ulaşabilmesi ile üretim aşamaları kolaylaşır bu anlamda iş gücünden de tasarruf sağlanıyor.

Editör: Duygu Kaya