Türkiye'de mutasyon geçiren koronavirüse rastlandı mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mutasyon geçiren koronavirüs ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

COVİD-19 26.12.2020, 20:48 26.12.2020, 21:09
Türkiye'de mutasyon geçiren koronavirüse rastlandı mı?

İZ GAZETE-   Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Virüste mutasyon ve varyasyon değişikliklerinin izlenmesi için Halk Sağlığı referans laboratuvarlarımız düzenli olarak ülkemizin çeşitli bölgelerinden örnekleri incelemektedir. Bu incelemeler kapsamında belirlenen varyasyon ve mutasyonlar Dünya Sağlık Örgütü ile paylaşılmaktadır" ifadelerini kullandı.

Koca ayrıca, "Mutasyon tedbir uygulamaları kapsamında son dönemde İngiltere’ den ülkemize gelen ve test sonucu pozitif çıkan kişilerin PCR örnekleri ile ülkemizin çeşitli bölgelerinden örnekler referans laboratuvarımızda tam gen sekanslama yöntemi ile incelenmiştir. Ne son dönemde yurda ilgili ülkelerden giriş yapan pcr pozitif vakalardan alınan numunelerde ne de yurdun çeşitli bölgelerinden toplanan örneklerde İngiltere ‘nin rapor ettiği gen mutasyonuna rastlanmamıştır. Düzenli incelemelerimiz devam edecek" açıklamasında bulundu.

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?