Moderna'nın CEO’su Bancel: "6 ay içinde koronavirüsün yeni varyantları ortaya çıkabilir"

ABD'li ilaç firması Moderna’nın Üst Yöneticisi (CEO) Stephane Bancel, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının hemen bitmeyeceğini ve gelecek aylarda virüsün yeni varyantlarının ortaya çıkmasının beklendiğini söyledi.

COVİD-19 06.05.2021, 21:39
Moderna'nın CEO’su Bancel: "6 ay içinde koronavirüsün yeni varyantları ortaya çıkabilir"

Basın toplantısında konuşan Stephane Bancel, "Dünya çapında virüsün yeni çeşitleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Gelecek 6 ay içinde, Güney Yarım Küre sonbahar ve kışa girerken, daha fazla Kovid-19 çeşidinin ortaya çıkabileceğine inanıyoruz" dedi.

Bancel, Kovid-19'un kısa sürede bitmeyeceğine inandıklarını kaydederek, salgına karşı takviye aşıların gerekli olacağını düşündüklerini belirtti.

Moderna’nın Üst Yöneticisi Stephane Bancel 'virüs gitmiyor' ifadesini kullandı.

Öte yandan Bancel, Moderna’nın yılın ilk çeyreğinde 1,7 milyar dolarlık Kovid-19 aşısı satışı gerçekleştirdiği bilgisini paylaştı.

Şirketin 2021 yılı satış tahminini 19,2 milyar dolar olarak açıklayan Bancel, 2021 için tedarik sağlamaya devam ederken, 2022 satışları için de tüm hükümetlerle görüşmelere ve anlaşmalara aktif olarak katıldıklarını bildirdi. (SPUTNIK)

Yorumlar (2)
Kemal akçınar 1 ay önce
İlaç firmalarının arayıpta bulamadağı kim ölmüş kim kalmış onların umrundamı tabiki hastalık bitmesin isterler rant meselesi.
Beter olun 1 ay önce
Virüs gitmiyor öyle mi? Tabi cepleriniz dolsun yeter ki... Uydurmasyon virüs ve zehirli aşılarla!!!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
20°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?