Koca'dan İzmir için uyarı: 'Vaka sayıları düştü ama...'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla İzmir'de vaka sayılarının düştüğünü ama hastane yüklerinin hala çok ağır olduğunu ve tedbirlerin sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

COVİD-19 23.12.2020, 00:26 23.12.2020, 00:40
Koca'dan İzmir için uyarı: 'Vaka sayıları düştü ama...'

İZ GAZETE-  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı üzerinden İzmir'de günlük vaka sayısının son bir hafta içinde azaldığını, yatak doluluk oranının yüzde 57 ve yoğun bakım doluluk oranının yüzde 77 olduğunu açıkladı. Koca, hastane ve yoğun bakım servisindeki yüklere dikkat çekerek 'Tedbirleri sürdürmeliyiz' uyarısında bulundu. İşte o paylaşım:

" İzmir, Trabzon, Samsun ve Hatay Valilerimiz, İl Sağlık Müdürlerimiz ve Halk Sağlığı Başkanlarımızla illerimizin güncel durumunu ele aldık. Bu İllerimizde günlük yeni vaka sayılarında düşüş başladı. Ancak hastane ve yoğun bakım servislerimizin yükü hala yüksek seyrediyor. İZMİR’DE günlük vaka sayısında son bir hafta içinde %30 azaldı. Yatak doluluk oranı %57, yoğun bakım doluluk oranı %77. TRABZON’DA vaka sayıları %25 düştü, yatak doluluğu %52, yoğun bakım doluluğu %72. İZMİR ve TRABZON’DA tedbirleri sürdürmeliyiz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner218
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?