Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, ilçedeki çocuk ve gençleri spor yapmaya çağırdı. Çiğli Belediyesi tarafından okulların kapanmasıyla birlikte öğrencilerin yaz tatillerini daha verimli değerlendirmeleri amacıyla 6 branşta yaz spor okulları açılıyor. 2012 yılı öncesi doğumlu çocuk ve gençlerin kabul edildiği yaz spor okullarında, öğrencilerin sportif faaliyetlere yönelerek bedensel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlanması hedefleniyor.

6 BRANŞTA KURS

Çiğli Belediyesi spor okullarında futbol, basketbol, voleybol, taekwondo, satranç ve tenis branşlarında açılacak kursların kayıtları başladı. Futbol kursları Çiğli Belediyesi Atatürk Stadyumunda salı ve perşembe günleri ücretsiz olarak verilecek. Voleybol, basketbol ve taekwondo kursları ise Atatürk Spor Salonunda verilecek. Satranç kursu ise eski belediye binasının 4. katında çarşamba günleri yapılacak. Tenis severler ise tenis kursları için Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı’nda bulunan kortlarda eğitim alacaklar.  Futbol, basketbol, voleybol ve taekwondo kurslarında eğitim geçtiğimiz hafta başladı, satranç ve tenis kursları ise 25 Haziran’da başlıyor.

"SPOR, ZİHİNSEL VE BEDENSEL GELİŞİM İÇİN DESTEKLENMELİ"

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, sporun Çiğlili gençler için vazgeçilmez bir faaliyet olup yaygınlaşması adına çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Başkan Gümrükçü, Çiğli’yi spor kenti yapma konusunda iddialı olduklarını belirterek, bu kapsamda sağlıklı nesiller yetiştirilmesi adına da sporun çok önemli bir yeri olduğunu vurguladı. Başkan Gümrükçü sözlerini şöyle sürdürdü: “Çocuk ve gençlerimize bu yıl sportif faaliyetlerini gerçekleştirmek için güzel bir fırsat sunuyoruz. Sağlıklı bir nesil yetiştirilmesinde belediye olarak bizim de sorumluluklarımız var. Çocuklarımız faydalı bir alışkanlık edinirken bir taraftan da sosyalleşsinler istiyoruz. Bu amaçla 6 branşta kurs açıyoruz. İlk günden çok büyük ilgiyle karşılaştık. Gençlerimizi bekliyoruz.”