CHP Urla İlçe Başkanlığı, kayyum ile yönetilen Urla Belediyesi’nin halka ait olan yaklaşık 33 dönümlük denize sıfır araziyi ve içinde bulunan binaları 10 yıllığına kiralamak istemesine tepki gösterdi. 

Belediye önünde toplanan partililer adına açıklamayı CHP Urla İlçe Başkanı Pelin Karasakal yaparken, belediye meclisinde 22. Gündem maddesinin ivedilikle gündemden düşürülmesi çağrısında bulunuldu. 

10 yıllık geleceğe ipotek

Karasakal'ın açıklaması şu şekilde:

Bizler yeni yıla girmenin sevincini umudunu taşırken bu belediyenin içinde birileri 2024’ün ilk icraatı olarak bir kiralama işine girişmişler. 

4.5 yıldır yaşadığımız kayyum düzeninin bitmesine son 3 ay kaldı. 3 ay daha sabredip sonra belediyeyi gerçek sahibine halka, hep birlikte kavuşturacağız. 

Urla 2. Kayyum döneminde, Atatürk Mahallesi'nde, Urla halkına ait olan 33d önümlük arazi, bazı müteahhit firmalara Urla Park Projesi adı altında hangi ruhsatlar karşılığı verildiğini biliyoruz. 

Şimdi 3. Kayyum döneminde 3 aylık süreyi fırsat bilenler, batan geminin malları bunlar düşüncesi ile gider ayak Urla’mızın 10 yıllık geleceğine ipotek koymaya çalışıyorlar. 

Belediyenin önünden ayrılmayacağım

Sayın Gözlet, 

Siz seçilmiş değil, atanmışsınız ve Urla’mızın iradesini yansıtmıyorsunuz. Bu kararı siz değil, 3 ay sonra seçimle gelecek belediye başkanı ve meclis üyeleri vermelidir. Yani karar merci güzel Urla’mın güzel insanlarındadır. 

02.01.2024 tarihli meclis gündeminin 22. Gündem maddesinin ivedilikle gündemden düşürülmesini tüm Urlalılar olarak talep ediyorum. 

Bu konuda Urlalıları tatmin edecek gerekli açıklama yapılmadan da belediyenin önünden ayrılmayacağımı tüm kamuoyuna bildiririm. 

Urla halkı Urlayı korumaya kararlıdır ve koruyacaktır!