CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir programına Balçova’dan başladı. Balçova Belediyesi önünde gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Özgür Özel'in programına CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay'ın yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı, Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Bakan, CHP İzmir milletvekilleri Ednan Arslan, Sevda Erdan Kılıç, Rahmi Aşkın Türeli, Rıfat Nalbantoğlu, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ile ilçe belediye başkan adayları katıldı.

Firesiz sandık başına bekliyoruz

CHP Genel Başkanı Özel, İzmir'e gelmesini “Güzel İzmir'den bütün Türkiye'ye merhaba. Liderler son günlerini memleketlerinde geçirir. Ben de doğduğum, yaşadım memleketim Manisa ve büyüdüğüm memleketim İzmir'de bu süreyi geçirmeye karar verdim” sözleri ile açıkladı. Daha sonra seçimlere dair değerlendirmelerde bulunan Özgür Özel, herkesin sandığa gidip oy kullanmasını isteyerek, şunları söyledi:
“Ülke, yaşanacak bir ülke olsun isteyenleri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kendilerine emanet ettiği Cumhuriyet'e sahip çıkmak isteyen gençleri, yarın istisnasız, firesiz sandık başına bekliyoruz. Demokrasi özgürlük demektir. Özgürlüğü isteyen, demokrasiye sahip çıkmalıdır. Demokrasiye sahip çıkmak sandığa gitmekle olur. Tüm gençleri, siyasi görüşleri ne olursa olsun, ülkesini seven ve yarınından endişe duyan herkesi, yarın sandık başına gitmeye ve geleceklerine sahip çıkmaya davet ediyorum.”

Cumhuriyet'in kalesini İzmirlilere emanet ediyoruz

İzmir'in büyük bir değişim ve dönüşümünün, heyecanın en önemli adımını attıkları kent olduğunu ifade eden Özel, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Seçilecek yerden 9 kadın belediye başkan adayımıza yarın oy vereceksiniz. CHP'nin 9 kadın belediye başkanını önce bütün İzmirli kadın seçmenlere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyetçi kadınlarına emanet ediyoruz. Sonra da İzmir'in kadınlara, kadın haklarına saygılı centilmen seçmenlerine emanet ediyoruz. 30 belediye başkan adayımızdan 12'si, 40 yaşın altında. İzmir'in gençlerini, her yaştan ruhu genç İzmirliler’e emanet ediyorum. Tüm belediye başkan adaylarımızı Cumhuriyet'in kalesi İzmirliler’e emanet ediyoruz. Takımın kaptanı İzmir'in çok iyi tanıdığı, İzmir'deki en başarılı uygulamalarımızı hayata geçirmiş olan, İzmir'i seven, kentin önümüzdeki 5 yılına projeleri ile bizlerin desteği ile İzmir'i dünya kenti haline getirecek vizyona sahip Cemil Tugay'dır. Cemil Tugay Başkanın kaptanlığında genç, dinamik, İzmir'e yakışır ekibimizi bütün İzmirlilere emanet ediyoruz.”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, tüm partilerin adaylarına da teşekkür ederek,
“Tüm siyasi partilerin adaylarına, bugüne kadar gösterdikleri demokratik olgunluk için teşekkür ediyorum. Tüm siyasi partilerin adaylarına seçimde başarılar diliyorum. Seçim sonuçları alınana kadar herkesi sağduyulu olmaya davet ediyorum. Yarın büyük bir zafer kazanacağız. Kazanacağımız seçim kimsenin hezimeti değil. Bizim galibiyetimiz, kimsenin mağlubiyeti değil. Mutlu olacağız, sevineceğiz. Bunu yaparken kimseyi rencide etmeyin. Taşkınlık yapmayın. CHP kazanacak, Türkiye kazanacak. Bu seçimin kaybedeni olmayacak” dedi.
Açıklamanın ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Başkan Tugay, belediye başkan adayları ve milletvekilleri ile birlikte üstü açık otobüsle Balçova’nın cadde ve sokaklarında halkı selamladı.

Editör: Özlem Çimen Durmaz