İzmir Doğalgaz'dan çevreye yeşil katkı

İzmir Doğalgaz, Ege Orman Vakfı ile 2007 yılında başlattığı iş birliği çerçevesinde Torbalı Taşkesik Köyü bölgesi ağaçlandırma alanına bin fidan daha dikti.

ÇEVRE 18.04.2016, 11:40 18.04.2016, 12:24
İzmir Doğalgaz'dan çevreye yeşil katkı

Taşkesik Köyü ağaçlandırma alanında yapılan törene İzmir Doğalgaz Genel Müdür Yardımcıları Ercüment Duman, Alim Karataş, Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Perihan Öztürk ve çok sayıda çalışan katıldı.

Tören alanında yaptığı konuşmada ağaçlandırma çalışmalarının gelecek açısından önemine değinen Genel Müdür Yardımcısı Alim Karataş, “Dikilen her fidan bizlerin ve doğanın geleceği için atılmış önemli bir adımdır. Bu fidanlar tüm canlıların yaşanabilir alanlarını genişletmede önemli rol oynayacaktır. Bizlere düşen bu alanları sistemli bir şekilde genişletmek, önceki fidanlara yenilerini eklemektir. Bu noktada şirketimize ağaçlandırma çalışmalarında destek veren Ege Orman Vakfı'na teşekkür ediyorum. Gelecek yılarda da iki kurumun iş birliği ile binlerce fidanı İzmir'e kazandırmaya devam edeceğiz" dedi.

Ege Orman Vakfı adına şirketlerin ağaçlandırma çalışmalarındaki sürekliliğini bir başarı ölçütü olarak gördüğünü belirten Vakıf Genel Müdür Yardımcısı Perihan Öztürk, “İzmir Doğalgaz olarak yılardır ağaçlandırma çalışmalarına zaman ayırıyorsunuz, emek veriyorsunuz, dikilen fidanlarınızı takip ediyorsunuz. Bunu bir sivil toplum kuruluşu çalışanı olarak çok önemsiyorum. İzmir Doğalgaz'a ve çalışanlarına doğaya yaptığı bu sürekli katkı için teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından bölgede yapılan ağaçlandırma ve bakım çalışmaları hakkında bilgi aktaran Öztürk, İzmir Doğalgaz'ın katkılarından dolayı Karataş'a teşekkür plaketi verdi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208