Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Buğra Gökce, saha çalışmalarını tam gaz sürdürüyor. Partisinin ilçe örgütleri turunu tamamlayan CHP’li Gökce, spor kulübü, meslek odası ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik ziyaretlerine devam etti. Güne İzmir’in köklü kulüplerinden Altay Spor Kulubü’nü ziyaret ederek başlayan Gökce, ardından önemli meslek odalarından İzmir Eczacı Odası’na geçti. Daha sonra Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi’ne uğrayan Gökce, hemşehri derneklerini de unutmadı. Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonu, İzmir ve Ege Bölgesi Diyarbakırlılar Platformu’nun yanı sıra İzmir’de yaşayan Diyarbakırlı kanaat önderleri ile görüşen Gökce, son olarak da Alevi toplumunun temsilcileriyle buluştu.

İlk ziyaret Altay’a

Günün ilk ziyaretini İzmir’in köklü takımlarından Altay Spor Kulübü’ne yapan Büyükşehir Aday Adayı Buğra Gökce, Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pervane ve kulüp yöneticileri ile görüştü. Karşılıklı başarı dileklerinde bulunulan ziyarette, kulübün geleceği hakkında görüş alışverişi yapıldı. Spor kulüplerine desteğin önemli bir sorumluluk olduğunun altını çizen Gökce, “Yüzyılı aşkın tarihinde Türk sporuna yön veren, İzmir’de hürriyet kıvılcımlarını başlatan, Kurtuluş Savaşı günlerinde milli mücadele içerisinde yerini alan değerli Altay Spor Kulübü’nü ziyaret edip, kendilerine yüksek başarılar diledik. İzmir sporda öncü bir kenttir. Önümüzdeki dönemde İzmir’imizin kimlik ve kişiliğini güçlendiren spor kulüplerimize daha çok destek olacak, spor alanında da İzmir’imizin yıldızını parlatmak için çalışacağız” dedi.

İzmir Eczacı Odası ile görüştü

Bir sonraki durağı kentin önemli meslek odalarından İzmir Eczacı Odası olan Gökce, Oda Başkanı Tuncay Sayılkan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Ziyarette eczacılık mesleğinin mevcut sorunları ve çözüm yaklaşımları konuları görüşüldü.

Öncelik deprem ve kentsel dönüşüm

Daha sonra Mülkiyeliler Birliği İzmir Şubesi’ni ziyaret eden Gökce, Şube Başkanı Nazlı Kayı ve yönetim kurulu üyeleri tarafından ağırlandı. Adaylık sürecine dair konuşan ve şube yönetiminin soruları yanıtlayan Gökce, “Partimiz kimi aday gösterilirse adayımız odur. Hiçbirine toz kondurmam. Ama aday gösterilirsem en çok oyu ben alırım. 27 sene boyunca bir belediyede hangi görev varsa yaptım” ifadelerini kullandı. Gökce, “En büyük projeniz nedir?” sorusuna ise “Deprem ve kentsel dönüşüm bu kentin birinci önceliği. Dolayısıyla benim de... Bu şehir deprem şehri, kamu olarak bunu kolaylaştırılacak bir dönüşüm süreci başlamalı. Sosyal konut yapacaksınız ki dar gelirliye fırsat sunacaksınız. Burada kamucu bazı politikalara ihtiyaç var. Bunların bir kısmını Büyükşehir üzerinden yapacağız. Dezavantajlı kesimleri kollayan kamucu bir yönetime döneceğiz” yanıtını verdi. Ziyaretinden dolayı Gökce’ye teşekkür eden şube yönetimi de adaylık sürecinde kendisine başarılar dileyerek, “Aday olursanız her türlü katkıyı vermeye hazırız” dedi.

Birlikte yol yürümek istiyoruz

Gün içerisinde hemşehri dernekleri ile de temas kuran Büyükşehir Aday Adayı Buğra Gökce, Ege Bölgesi Erzurum Dernekler Birliği Federasyonu ve İzmir ve Ege Bölgesi Diyarbakırlılar Platformu ile görüştü. “İzmir’de Diyarbakırlılar seninle” yazılı pankart ve yoğun ilgiyle karşılanan Gökce, gerçekleştirdiği ziyaretlerde hemşehri derneklerinin bulundukları kentlere kültürel zenginlik kattığını vurguladı. Hemşehri derneklerini çok önemsediklerini ve kenti birlikte yönetecekleri kaydeden Gökce, sözlerini şöyle sürdürdü: “Güler yüzünüz ve sıcaklığınız o kadar kıymetli ki... Kısmet olursa bu yolu hep birlikte yürümek istiyoruz. Belediyeciliğin hem alaylısı hem mekteplisiyim. Şehirde son 10 yılda yapılmış ne varsa projesinde de yapımında da emeğim vardır. Birinci derece karar verici olabilmek ve daha fazlasını yapabilmek için bir cesaret gösterdim. Partimiz uygun görür ve görevlendirilirsem halkımızın karşısına gerçekçi projelerle çıkma hedefindeyim. Ötekisi, ayrısı gayrısı olmadan, İzmirlilik ruhuyla, kentiyle barışık bir çalışma biçimini ülkeye gösterebileceğimizi düşünüyorum.”

Alevi toplumunun temsilcileriyle buluştu

Son olarak Alevi toplumunun temsilcileriyle bir araya gelen Gökce, İzmir Dersimliler Dernekleri Federasyonu’nun ev sahipliğinde Bornova Dersimliler Derneği, Narlıdere Dersimliler Derneği, Dersimliler Kültür ve Dayanışma Derneği, Bornova Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Kayseri Sarız Derneği, Yeşilova Ehli Beyt Cami Derneği, Sivas Divriği Derneği, Sivas İmranlılar Derneği ve Çorum Ortaköy Derneği ile buluştu. Ziyarette toplumun tüm kesimlerini kucaklayan mesajlar veren Gökce, “Bizi bugün burada ağırladığınız için çok teşekkür ediyorum. Sevgi, hoşgörü ve kardeşlik diline çok ihtiyacımız var. Birlik içinde olursak başaramayacağımız hiçbir şey yok. Bizim derdimiz 20 yıldır bu ülkeyi geriye götüren, fakirleştiren, kadınlara yaşam alanı bırakmayan ve kendisi dışındaki herkese öteki diye tarif eden karanlık zihniyetledir. Hiçbirimizin anayasal haklarının garantide olmadığı bir dönemdeyiz. Şikayet değil mutluluk ürettiğimiz yerel yönetimleri kurup nihai hedefimiz olan 2028’e hazırlanmamız gerekiyor” vurgusu yaptı.