Torbalı İZBAN'da mutlu son

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, İzmir Banliyö Sistemi kapsamında yapılan ve mevcut Aliağa-Cumaovası hattının Torbalı’ya kadar uzatılmasını sağlayan projede ilk sefere katıldı. Devlet Demiryolları 3. Bölge Müdürü Murat Bakır’ın da yer aldığı seferde, Torbalı’dan metroya binen protokol, Cumaovası’na kadar gitti. Daha sonra aynı hattı kullanarak hızlı tren ile tekrar Torbalı’ya döndüler.

BELEDİYE 06.02.2016, 12:40 06.02.2016, 12:40
Torbalı İZBAN'da mutlu son

MAKİNİST KOLTUĞUNA OTURDU

İZBAN Tepeköy Durağı’na sabah erken saatlerde gelen Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ve AK Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık, kentkart basarak gişelerden geçti. Daha sonra İZBAN banliyö treninin geliş saatini bekleyen ikiliye DDY 3. Bölge Müdürü Murat Bakır da katıldı. Trendeki yolcular ile selamlaşan Başkan Görmez’e vatandaşlar teşekkür ederken, ilk gün dolayısıyla taşınan yolcu sayısı DDY Bölge Müdürünü memnun etti. Makinist kabinine giren heyet, Cumaovası’na kadar giderek geri döndü. Torbalı Belediye Başkanı Görmez, makinist koltuğuna oturarak gazetecilere poz verdi.

‘İZBAN ÖNCESİ’ VE ‘İZBAN SONRASI’

Başkan Görmez, İZBAN’ın ilçeye gelmesiyle bölgede bayram sevinci yaşandığını belirterek, “Torbalı hızla gelişen-büyüyen, oluşturduğu sinerji ile çevresini motive eden bir ilçe. Tarımda, sanayide kaydettiğimiz gelişmenin, şehirleşmedeki büyümenin, vergi ödemelerindeki rekorun ödülü olarak İZBAN’a kavuştuk. Şimdi bunu bir devlet üniversitesi ile taçlandırmanın heyecanını yaşamak istiyoruz. İZBAN, İzmir ile Torbalı’yı sosyal, ekonomik, kültürel anlamda birleştirdi. Bize bu büyük yatırımı sağlayan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’na ve emeği geçen teknik ekibe teşekkür ederiz. Bundan böyle Torbalı yazılırken, ‘İZBAN öncesi’ ve ‘İZBAN sonrası’ vurgusu yapılacak görüşündeyim” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
22°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?