Soyer'den camilerden çalınan 'Çav Bella' için açıklama!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer camilerden 'Çav Bella' çalınması sonrası açıklama yaptı. Soyer, ''Asla kabul etmeyeceğimiz bu provokasyonu gerçekleştirenleri lanetliyor, güzel İzmir’in adını bu olayla yan yana getirip politika malzemesi yapanları da kınıyorum'' dedi.

BELEDİYE 21.05.2020, 11:30
Soyer'den camilerden çalınan 'Çav Bella' için açıklama!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer dün kentin çeşitli camileriin merkezi sistemine sızarak Çav Bella çalınmasına tepki gösterdi. Sorumluların en kısa sürede yakalanacağına inandığını belirten Soyer, '' Güzel İzmir’in adını bu olayla yan yana getirip politika malzemesi yapanları da kınıyorum.” dedi. 

Soyer'in açıklaması;

“Mübarek Ramazan ayının sonunda milletçe Bayram’a hazırlanırken İzmir’de dün bazı camilerin minarelerinden şarkı çalınması benimle birlikte tüm İzmirlileri üzmüştür.  En fazla birlik beraberlik içinde olmamız gereken günlerde, halkımızı birbirine düşürmeye, kutuplaştırmaya çalışanların bu kadar alçakça provokasyona tevessül etmeleri niyetlerini açıkça ortaya koyuyor. Hedefleri halkımızın dirliği, birliğini bozmaktır. Bu oyuna gelmeyelim.

Diyanet İşleri Başkanlığımıza bağlı camilerin bazılarının ses sistemine girerek bu eylemi gerçekleştirenleri devletin yetkilileri, emniyet güçlerinin en kısa sürede yakalayarak yüce Türk Adaleti önüne çıkacağına inanıyor, İzmirliler adına bekliyoruz. Asla kabul etmeyeceğimiz bu provokasyonu gerçekleştirenleri lanetliyor, güzel İzmir’in adını bu olayla yan yana getirip politika malzemesi yapanları da kınıyorum.”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
26°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?