Sokakta satranç

Bayraklı Belediyesi, Mansuroğlu Mahallesi'nde “Sokakta satranç var" etkinliği düzenledi. Aileleri ile birlikte satranç oynamaya gelene çocukların neşesi yüzlerine yansıdı.

BELEDİYE 06.04.2016, 12:24 06.04.2016, 12:33
Sokakta satranç

Bayraklı Belediyesi satrancın daha geniş kitlelere ulaşması için farklı etkinler düzenlemeye devam ediyor. Mansuroğlu Mahallesi'nde bulunan semt merkezinin bahçesine satranç zemini yapıldı. Aileleriyle birlikte satranç oynamaya gelen çocuklar harika bir gün geçirdi. Semt Merkezleri ilk kez sokakta satranç etkinliğine ev sahipliği yaparken yetkililer, fiziki koşulları uygun olan semt merkezlerinde de aynı çalışmanın yapılacağına dikkat çekti.

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, satranç kurslarına yoğun ilgi olduğuna belirterek “Bayraklı'nın 27 Semt Merkezimizde satranç kursu veriyoruz. Satranca ilgi duyan sağlam bir altyapımız var. Açılan kurslar sayesinde yetenekleri de ortaya çıkartma şansı yakalıyoruz. Belirli aralıklarla satranç turnuvaları düzenleyerek çocuklarımızı teşvik ediyoruz. Sadece anne ve çocukları kapsayan kurslarımız da var. Sokakta satranç var etkinliğimize katılım yoğun oldu. Bu tür etkinlerimiz artarak sürecek" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
15°
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208