SODEM ödüllü atölye

Roman vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Göksu Mahallesi’nde hizmet veren Buca Belediyesi Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi önce model şimdi de ödüllü oldu.

BELEDİYE 16.10.2018, 11:09 16.10.2018, 11:29
SODEM ödüllü atölye

İşlevi ve donanımıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından model alınan Atölye, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Yerel Yönetimler Ödülleri’nde de eğitim, gençlik ve spor kategorisinde ödüle layık görüldü. Atölyenin sınıflarını dolduran yaklaşık 600 Roman vatandaş Türkiye’ye örnek Merkezde ücretsiz eğitim görmenin mutluluğunu yaşıyor. Buca Belediyesi roman vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Göksu Mahallesi’nde hizmet açtığı Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi yoğun ilgi görüyor. Donanım ve kurslarıyla roman vatandaşların tüm ihtiyaçlarına cevap veren Atölye’nin sınıfları her gün genç yaşlı yüzlerce vatandaşa eğitim veriyor.

600 MİNİK ÖĞRENCİ DERS ALIYOR

Kış dönemi kursları olarak ilk etapta  2-3-4-5-6 ve 7. Sınıf öğrencileri için ders desteği kursları başlatan Merkez, 8’nci sınıf öğrencileri için de LGS’ye hazırlık kursları düzenliyor. Kurslara bölge halkından yaklaşık 600 öğrenci katılarak ücretsiz eğitim desteği alıyor.  Okuma yazma bilmeyen roman vatandaşlar için de birinci ve ikinci kademe okuma yazma kursları organize eden Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi Kasım ayında sınıflarını açmayı planlıyor. Kısa zamanda Roman vatandaşların içinden çıkmak istemedikleri cazibe merkezi haline gelen Atölye, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin fonksiyonları ve donanımıyla model aldığı merkez olurken, SODEM tarafından da ödüle layık görüldük.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Yerel Yönetimler Ödülleri’nde  başarılı çalışmalar arasına giren Atölye, eğitim, gençlik ve spor branşında hayata geçirilen projeler arasında ödüle layık görüldü. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina anlamlı ödülü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun elinden aldı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner212
banner96
16°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?