Şiirin unutulmaz isimleri Karşıyaka’da anıldı

Karşıyaka Belediye Konservatuvarı, Haziran ayı içinde yaşamını yitiren değerli şairleri; şiirleri ve şarkıları ile andı. Hazan Haziran isimli etkinlikte ‘diksiyon’ eğitimi alan 28 kursiyer sahne aldı.

BELEDİYE 13.06.2016, 12:11 13.06.2016, 12:11
Şiirin unutulmaz isimleri Karşıyaka’da anıldı

Ziya Gökalp Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile birlikte, bine yakın sanatsever katıldı. Haziran ayı içinde aramızdan ayrılan sanatçıların anıldığı gecenin koreografisini Kıvılcım Erdem Karadayı, müziklerini ise Ahmet Karadayı yaptı. Nazım Hikmet, Orhan Kemal, Ahmet Arif, Cahit Külebi gibi şair ve edebiyatçılar, kendi şiir ve şarkıları ile anıldı.

AYAKTA ALKIŞLADILAR

Karşıyaka Belediyesi Konservatuvar Birimi bünyesinde açılan diksiyon kursuna bu yıl 50 kişi katıldı. Aralarında avukat, doktor, pilot, öğretmen gibi farklı meslek dallarından seçkin kişiler ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu kursiyerler, sezon bitimini Hazan Haziran gecesi ile taçlandırmış oldu. Salonu dolduranlar, sahnedekileri ayakta alkışladı.

KATILIMCILARA SERTİFİKA

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Haziran ayı, aramızdan yitip gidenlerin acısını yaşadığımız, kaybettiğimiz değerli isimlerin özlemini çektiğimiz bir ay. Geceyi düzenleyen ve bizlere unutulmaz duygular yaşatan Konservatuvar Birimimize teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Akpınar, diksiyon kursunu bitiren ve gecede sahne alan kursiyerlere sertifika da verdi. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
19°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?