Sengel, belediye personeliyle bir araya geldi: 'Sizden tek isteğim...'

Her yıl gerçekleştirilen klasik bayramlaşmadan ziyade bu bayram farklı bir program hazırlayarak yine bir ilke imza atan Filiz Sengel, belediye hizmet binasında görev yapan ve diğer tüm personel ile birlikte Belediye Vasıtalar Amirliğinde öğle yemeğinde bir araya geldi. İşlerini titizlikle yapan tüm personele teşekkür ettiğini belirten Sengel; “Sizden tek bir şey istiyoruz; Lütfen işinize sahip çıkın” dedi.

BELEDİYE 10.08.2019, 19:18 10.08.2019, 22:52
Sengel, belediye personeliyle bir araya geldi: 'Sizden tek isteğim...'

Kurban Bayramı öncesinde Selçuk protokolünün katılımı ile Turizm Otelcilik Uygulama Oteli’nde gerçekleşen resmi bayramlaşma törenine katılan Filiz Ceritoğlu Sengel; Selçuk Kaymakamı Ekrem İnci ile birlikte Selçuk İlçe Emniyet Müdürlüğü, Selçuk Jandarma Komutanlığı ve Akıncılar Huzurevi’ni ziyaret etti.

BELEDİYE İŞLETMELERİ KARA GEÇTİ

Daha sonra Belediye Vasıtalar Amirliği’nde düzenlenen öğle yemeğinde çalışanlarla bir araya gelen Sengel, Efes Selçuk Belediyesi’nin birçok müdürlük bazında ivme kazanan çalışmalar ortaya koyduğu belirterek; “Çok İyi gidiyoruz. Bir örnek vermek gerekirse; İşletme ve İştirakler Müdürlüğümüz inanılmaz iyi kazanımlar elde ediyor. Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler, temizlik işleri, park bahçe işleri inanılmaz bir özveri ile çalışıyor. Gelirimiz olduğu sürece, işimizi yaptığımız sürece sırtımız yere gelmez. Elimizden geldiği kadar tasarrufta bulunmaya çalışıyoruz; aynı zamanda iş üretiyoruz. Üretmeye de devam edeceğiz. Sizden tek bir şey istiyoruz; 'Lütfen işinize sahip çıkın' diye konuştu.

'BİZ HERKESE SAHİP ÇIKACAĞIZ'

Belediye personelinin esas olarak kuruma ve kente hizmet ettiğini belirten  Sengel; “Hep beraber çalışacağız. Bilin ki; biz hiçbirinizin haklarınızı gasp etmeyiz. Ama hiç kimse kendi sorumluğu dahilinde olan işlerden imtina etmediği sürece. Herkese eşit olarak davranmaya ve herkesin hakkını vermeye çaba sarf ediyoruz. Bunu da yapabildiğiniz kanaatindeyim. Ekmek aslanın ağzındayken çalışmak isteyenlerle çalışmaya devam edeceğiz. Biz koştururken, bizimle birlikte koşturduğunuz için teşekkür ediyorum. Ben bu anlamda her birinizin emekleri için teşekkür ederken; ailenizle ve sevdiklerinizle geçirebileceğiniz mutlu bir bayram diliyorum” dedi.

Filiz Sengel konuşmasının ardından belediye personeliyle bayramlaştı.

Yorumlar (1)
Serdar KALKAN 6 ay önce
Efes Selçuk Belediyemizin temizlik departmanında çalışan personeller ve başındaki sorumlular köylü kurnazı, politik ve günü kurtaran kişiler. Sırf göz boyayan tavırlarla sadece şehir merkezinde uğraşarak hizmet verdiklerini görev yaptıklarını başkanlarına ve halka yansıtmaya çalışıyorlar. Ancak; gelin görün ki çevre mahalleler ve sokakları pislik götürüyor. Çöp konteynırlarının yanından dahi geçilmiyor. Park ve bahçeler pislik içinde bakımsız ve içler acısı durumda. Ben Selçuk ilçemize Ankara'dan taşındım. 1993 yıllarda Selçuk ilçemizi bilenlerden ve sık sık ziyaret edenlerdenim. O tarihlerde selçuk hayalimde yaşayacağım bir yerdi. Bir buçuk sendir hayalimi gerçekleştirdim ve selçuk'a yerleştim. Büyük bir hayal kırıklığı içerisindeyim.Cumhuriyet mahallesi 5104, 5101 ve 5057 sokaklarını sıkça kullanan biriyim ve 1,5 seneden bu yana bu sokakların, caddelerin, kaldırımların ve parklarının temizlendiğini hiç görmedim.Bir tek süpürgeli görevlinin kaldırımlarımızı ve sokaklarımızı temizlediğini hiç görmedim. SELBİM de konuyu bir çok kez dile getirmeme rağmen ilgisizlik inatla devam ediyor. Belediye başkanımız Sayın Filiz Ceritoglu Sengel hanımefendiye konuyu yazılı ve sözlü olarak yansıtmama rağmen kendisinden önceki dönemde işe alınan bu personeller ve sorumluları anlaşılıyor ki başkanımızın emirlerini yerine getirmemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Ben bir vatandaş olarak bu zorunlu hizmetlerin yerine getirilmesini bekliyorum ve ısrarla talep ediyorum. Bakın arkadaşlar Selçuk ilçemizin nüfusu 37.000 olup belediyesinde 700 den fazla personel istihdam edilmiş. Hemen yanı başımızda Aydın Büyükşehir belediyesi 1 milyondan fazla nüfusa sahip 400 tane personel ile müthiş hizmetlere damga vuruyorlar. Ya biraz Allah'dan korkar insan biz Selçuk halkı bunu hak etmiyoruz. Doldurmuşlar küçücük bir belediyeye 700 tane liyakatsiz kadrolu personeli boş yere maaş alıp duruyorlar. yazık ve günah yaptığınız. Buradan ilan ediyorum bayramdan sonra çalışmayan personeller hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Tespitlerim delil ve belgeler doğrultusunda hukuksal süreci başlatacaığmdan kimsenin şüphesi olmasın.
banner96
banner177
-1°
açık
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?