Selçuk'a TOKİ geliyor

AKP İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Selçuk'a TOKİ'inin 600 dairelik toplu konut yapacağını, temelin gelecek yıl atılacağını açıkladı.

BELEDİYE 16.04.2016, 12:22 16.04.2016, 12:29
Selçuk'a TOKİ geliyor

Sürekli, Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer ve Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem ile birlikte TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turhan'ı ziyaret etti.

Sürekli ziyarette Mehmet Ergün Turhan'ın Selçuk'a 600 toplu konut yapılacağını ve temelinin 2017 yılında temelinin atılacağını açıkladığını kaydetti. Sürekli, Selçuk'ta Toplu Konut'a büyük bir ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, “TOKİ Başkanımız sayın Turhan, Selçuk'a 600 adet Selçuklu mimarisine uygun Sosyal Konut yapılması için gerekli talimatı verdi. Sosyal konut olacak ama konutlar tam donanımlı şekilde yapılacak" dedi.

Konutların 3 katlı yapılacağını açıklayan Sürekli, “Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun talimatlarıyla artık sosyal konutlar dikey değil yatay olarak üretilecek" diye konuştu.

Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı da Ankara'dan mutlu döndüklerini ve İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli'nin ilgisine teşekkür ederken, “Uzun zamandır Selçuklu hemşerilerimizin beklediği TOKİ konutları en kısa sürede yapılacak" dedi.

Planlarda 140 bin metrekarelik alanın toplu konut alanı olarak 5 binlik planlara işlediklerini ifade eden Bakıcı, “Konutlar 2 artı 1 ve 3 artı 1 şeklinde yapılacak. Daha önce konuyla ilgili gerekli talepleri toplamıştık. TOKİ sosyal konutları için Belediyemize toplam 698 ön talep toplamıştık. Bu sayı daha da artacaktır. TOKİ konutları Selçuk'un mimari dokusunu bozmayacak şekilde yapılacak" diye konuştu.

 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208