Özel gençlerden İzmir fotoğrafları

Karşıyaka Belediyesi; Ulusal Down Sendromu Derneği ve İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği işbirliğiyle, down sendromlu gençler için özel bir fotoğraf projesi başlattı.

BELEDİYE 11.04.2016, 13:01 11.04.2016, 13:05
Özel gençlerden İzmir fotoğrafları

Down sendromlu gençlerin sosyal yaşamda daha aktif rol almasını sağlamak ve fotoğraf sanatını sevdirmek amacıyla hayata geçirilen projenin ilk etabı, Bostanlı Balıkçı Barınağı'nda gerçekleştirildi. Farklı yaş gruplarından 20 gencin yer aldığı etkinliğe, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar da katıldı. Başkan Akpınar ile birlikte barınak ve sahil bölgesinde birbirinden güzel fotoğraflar çeken gençler, eğlenceli saatler geçirdi.

Etkinlik sırasında eğitmenlerden fotoğrafçılık tekniklerini de öğrenen katılımcılar, Nisan ayı boyunca İzmir'in üç farklı noktasında daha çekim yapacak. Down sendromlu gençlerin imzasını taşıyan en güzel kareler, Mayıs ayının ilk haftasında Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı'nda açılacak sergiyle İzmirlilerin beğenisine sunulacak.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Down sendromu hastalık değil, genetik bir farklılıktır. Down sendromlu bireylerin bizden hiçbir eksiği yok. Bu konuda toplumda farkındalık yaratmaya çalışırken; böyle güzel etkinliklerle de sosyal yaşamda daha fazla yer almalarını sağlıyor, yeteneklerini keşfedip geliştirebilecekleri ortamlar yaratıyoruz. Onlar istedikleri takdirde pek çok şeyin üstesinden gelip hayatın her alanında yer edinebilir, başarılı olabilir. Bize düşen de duyarlı olmak, desteklemek, hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermektir" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
parçalı bulutlu
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında kapalı olan 'restoran ve cafeler' tekrar açılmalı mı?
banner208