Otizmli çocuklara destek başarı getirdi

Karabağlar Belediyesi, 7 yıldan bu yana otizmli çocukların spor eğitimlerini rahatlıkla yapmaları için tesislerini ücretsiz olarak onların hizmetine tahsis ediyor.

BELEDİYE 06.09.2017, 12:00
Otizmli çocuklara destek başarı getirdi

Otistik Çocukları Koruma ve Yönlendirme Derneği (ODER) bünyesinde faaliyet gösteren otizmli çocuklar, bağlı bulundukları spor kulüplerinden gelen eğitmenler eşliğinde haftanın 5 günü spor eğitimi yapıyor. Karabağlar Belediyesi'ne ait Mimkent Şehit Pilot Gürcan Ulucan Spor Tesisleri'nde hareket eğitimini yapan çocuklar hafta içi (pazartesi, çarşamba, cuma)12.30-20.00, hafta sonu ise (cumartesi-pazar) 09.00-18.00 saatleri arasında 12 spor eğitmeni eşliğinde çalışmalarını sürdürüyor.

Programa katılan otizmli çocuklar aldıkları eğitim sayesinde büyük gelişme kaydetti ve branş almaya başladı. Hareket becerileri gösteren istasyon çalışması ile spora başlayan çocuklar, masa tenisi, badminton, bisiklet, atletizm ve basketbol gibi farklı spor dallarına yöneldi. Çocuklar ayrıca Türkiye Özel Sporcular Federasyonu tarafından düzenlenen Ege Bölge Şampiyonası'na katılıp, atletizmde 6 altın madalya, masa tenisinde ise 1. ve 2. olarak büyük başarı yakaladılar.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Karikatürü Tümü
banner96
27°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?