Menemen'de çocuklar eğlendi

Menemen’in düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle Menemen Belediyesi tarafından düzenlenen 9 Eylül Kurtuluş Şenliği 1-9 Eylül tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

BELEDİYE 03.09.2019, 14:35
Menemen'de çocuklar eğlendi

Söyleşiler, paneller, konserler, halk oyunları gösterileri ve tiyatro oyunları ile renklenen Şenlik’te 2 Eylül Pazartesi günü çocuklara ayrıldı. Çocuklar için ayrılan bu özel günde, çocuk oyunları, kortej ve konser etkinlikleri organize edildi.

Düzenlenen program saat 18.00’de Menemen Belediye Tiyatrosu’nun Kubilay Kültür Merkezi’nde sahnelediği Bremen Mızıkacıları oyunu ile başladı. Sahiplerinin kendilerine olan kötü tutumundan dolayı evden kaçan bir eşek, bir köpek, bir kedi ve bir horozun başından geçen olayları anlatan oyunu izleyen çocuklar eğlenceli saatler geçirdiler.

Saat 20.00’de Menemen Lisesi önünden başlayan Çocuk Korteji’ne katılan çocuklar aileleri eşliğinde, palyaçolar ile birlikte Şubadap grubunun çaldığı şarkılar eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na yürüdüler.

Cumhuriyet Meydanı’nda Duvara Karşı Tiyatro Grubu’nun Pandomim Çocuk Oyunu saat 20.30’da başladı. Eğlenceli bir gösteri sahneleyen grubu dikkatle izleyen çocukların keyifli halleri görülmeye değerdi. Saat 21.00’de başlayan Şubadap Çocuk Konseri ise çocukların hem şarkılara eşlik etmesi hem de dans etmeleri ile coşkulu bir şekilde geçti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208