Konak'ta çocuklara yaz okulu

KONAK Belediyesi'nin, açtığı ücretsiz yaz okullarına katılan çocuklar, tatilin keyfini arkadaşlarıyla birlikte hem eğlenerek hem de öğrenerek yaşayacak.

BELEDİYE 22.06.2016, 12:11 22.06.2016, 12:54
Konak'ta çocuklara yaz okulu

Konak Belediyesi'nin düzenlediği ücretsiz yaz okullarına kayıtların başladığı açıklandı. 7 ila 15 yaş aralığında çocukların başvurabildiği yaz okullarına kayıtlar, 29 Haziran'a kadar sürecek. Bu yıl dörder haftalık iki dönem halinde yapılacak kurslarda, sekiz farklı branşta dersler verilecek. İlk dönemi 11 Temmuz'da başlayacak yaz okullarında, düşünce eğitimi, oyunlar ve fiziki etkinlikler, eğlenceli matematik, güneş sistemi ve gökyüzü, drama ile resim, müzik ve farkındalık atölyeleri yer alacak.

SEMT MERKEZLERİ OKUL OLACAK

Bu yıl ayrıca yaz okullarının sadece kültür merkezlerinde değil semt merkezlerinde de açılacağı öğrenildi. Konak Belediyesi'nin Gültepe ile Basmane Semt Merkezi, yaz boyunca ilk ve ortaokul öğrencilerini ağırlayacak. Çocuklarını yaz okuluna göndermek isteyen anne ve babalar, Konak Belediyesi'nin resmi web adresinden veya '0 232 422 52 36' numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabilecekleri ifade edildi. Bunun yanı sıra ebeveynler için de yaz boyunca, çocukları istismardan koruma yolları, etkili ve doğru iletişim, bağımlılıktan koruma yöntemleri ile çocuk eğitimi konularında eğitici seminerler, düzenlenecek.

İZMİR (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
30°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?