KODA sanat sezonunu Gülsin Onay ile açtı

Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası (KODA), 2016-2017 sanat sezonunu, dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay'ın konseri ile açtı. Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği konseri, Şef Rengim Gökmen yönetti.

BELEDİYE 11.10.2016, 12:43 11.10.2016, 16:55
KODA sanat sezonunu Gülsin Onay ile açtı

Karşıyaka Belediyesi tarafından kurulan ve Türkiye'de bir ilçe belediyesi tarafından oluşturulan ilk 'kadrolu' orkestra olma özelliğini taşıyan Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası, yeni sanat sezonuna başladı. 2016-2017'de toplam 19 konsere imza atacak olan Karşıyaka'nın genç sanatçıları, sezonu dünyaca ünlü devlet sanatçısı, piyanist Gülsin Onay'ın konseri ile açtı.

Hikmet Şimşek Sanat Merkezi'nde gerçekleşen konsere, sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Şef Rengim Gökmen'in yönettiği konser, Cumhuriyet tarihindeki Demokrasi Şehitleri'ne adandı. Salonu dolduran sanatseverler, konser bitiminde sahnedekileri ayakta alkışladı.

""HER KONSERE BİR TEMA

KODA'nın sezon boyunca, Atakent Hikmet Şimşek Sanat Merkezi'nde vereceği konserlerde, 40 solist sahne alacak. 6 ünlü şef de sanatseverlerin karşısına çıkacak. KODA'nın dışında, İzmir'in en aktif sanat merkezlerinden biri olan Hikmet Şimşek'te 21 konser daha yapılacak. Her pazartesi günü verilecek konserlerde; resitaller, trio, quartet, jazz ve etnik müzikten oluşan bir repertuar yer alacak. Geçen senelerden farklı olarak, bu yıl her konser farklı bir temayla işlenecek.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
kapalı
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?