Karşıyaka'da kadınlara 3 günlük program

Karşıyaka Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için 3 günlük bir program hazırladı.

BELEDİYE 04.03.2017, 10:59 04.03.2017, 12:17
Karşıyaka'da kadınlara 3 günlük program

Çok sayıda kadının katılımıyla renkli etkinlikler gerçekleştirilecek, kadın haklarına ilişkin farkındalık yaratılacak.

Karşıyaka Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında 3 güne yayılan pek çok etkinliğe imza atacak. Program 6 Mart'ta Karşıyaka Belediyesi Hizmet Binası'ndaki sergi açılışı ile başlayacak. Sergide, belediyenin son 3 yılda kadınlara yönelik ses getiren projelerinden fotoğraflarla örnekler sunulacak. Kadınların hak ve özgürlük mücadelesine bir kez daha dikkat çekilecek. Aynı gün kültür merkezlerindeki ücretsiz gösterimlerde, 'Nadide Hayat' filmi izleyiciyle buluşacak.

KERMES, ZUMBA, YÜRÜYÜŞ
Karşıyaka Belediyesi Üretici Kadın Kooperatifi, 7 Mart'ta Karşıyaka İZBAN üstündeki Ahmet Piriştina Rekreasyon Alanı'nda 'Emekçi Kadınlar Kermesi' ve 'Karşıyaka Fotoğraf Sergisi' açacak. Kermes ve sergi, 4 gün açık kalacak. 8 Mart'ta ise Mavibahçe AVM'deki 'Zumba Gösterisi' ile coşku zirveye çıkacak. Saat 11.00'de, Karşıyaka Belediyesi önünden Zübeyde Hanım Anıt Mezarı'na yürünecek, karanfiller bırakılacak. Anlamlı ziyaretin ardından Çarşı içinden Karşıyaka İskele'ye kadar 'Farkındalık Yürüyüşü' yapılacak. Ritim grubu, halk dansları ve aerobik gösterileri de yürüyüşe renk katacak. Program, Muharrem Candaş Spor Salonu'ndaki 'Doğru Ellerden Egzersiz' etkinliğiyle son bulacak.

ETKİNLİKLERE DAVET
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında, her yıl olduğu gibi Karşıyakamızın aydınlık kimliğine yakışır bir programa imza atacağız. Tüm vatandaşlarımızı etkinliklerimize davet ediyor; hak mücadelesi veren ve yaşamını emekle şekillendiren tüm kadınlarımızın bu anlamlı gününü şimdiden kutluyorum" dedi.

ETKİNLİK PROGRAMI:
6 Mart Pazartesi

'Karşıyaka Belediyesi Kadın Çalışmaları' Fotoğraf Sergisi Açılışı / 11.00, Belediye Sergi Salonu
'Nadide Hayat' Film Gösterimi / 14.00, Bülent Ecevit Kültür Merkezi / 18.30, Çarşı Kültür Merkezi

7 Mart Salı
Üretici Kadın Kooperatifi '8 Mart Emekçi Kadınlar Kermesi' ve 'Kısaca Karşıyaka Fotoğraf Sergisi' Açılışı / 10.00, Ahmet Piriştina Rekreasyon Alanı (7-8-9-10 Mart)

8 Mart Çarşamba
Zumba Gösterisi / 10.00, Mavibahçe Alışveriş Merkezi
Kadından Ana'ya Yürüyüş / 11.00, Belediye Binası - Zübeyde Hanım Anıt Mezarı
Farkındalık Yürüyüşü / 11.30, Zübeyde Hanım Anıt Mezarı - Karşıyaka Çarşısı- Karşıyaka İskele
'Doğru Ellerden Egzersiz' / 14.00, Muharrem Candaş Spor Salonu

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
29°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?