Karabağlar'da online eğitim tam gaz!

Karabağlar Belediyesi, koronavirüs salgınına karşın öğrencileri yalnız bırakmadı.

BELEDİYE 09.04.2020, 14:05
Karabağlar'da online eğitim tam gaz!

Karabağlar Belediyesi’nin önemli sosyal projelerinden Karabağlar Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi (KARBEM), koronavirüs salgınına karşın ücretsiz eğitim verdiği öğrencileri yalnız bırakmadı. Eğitimlerini online olarak evlerinden, rehberlik öğretmenlerinin gözetiminde sürdürmeye devam eden yüzlerce öğrenci, sınavlara girip başarı durumlarını da ölçebiliyor.

Karabağlar Belediyesi’nin tüm olanaklarını seferber ettiği KARBEM, sosyal belediyecilik anlayışına örnek oluşturmaya devam ediyor. Lise ve üniversiteye hazırlanan yüzlerce gencin yararlandığı merkezde eğitim, koronavirüs salgınına karşın durmadı. Bu kapsamda öğrenciler evlerinden çıkmadan, online eğitim almaya başladı. Karabağlar Belediyesi’nin kendilerine tahsis ettiği online eğitim platformuna KARBEM’deki öğrenci numaralarıyla giren öğrenciler, dersleri istedikleri zaman ve sayıda takip edebiliyor. Deneme sınavlarını da rehberlik öğretmenlerinin verdiği sürede tamamlayarak, başarılarını ölçebiliyor. Ayrıca kendi net ve puanlarını görebildikleri gibi, Türkiye sıralamalarını da öğrenebiliyor. Rehber öğretmen de öğrenci puanlarını sistem üzerinden izleyebiliyor.

KARBEM’in online eğitim platformundan, 6, 7 ve 8. sınıflardan 1100, 10,11 ve 12. sınıflardan da 716 öğrenci yararlanıyor.

EĞİTİM ÖNCELİĞİMİZ!

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, eğitime destek olmaya, içinde bulunduğumuz olağanüstü koşullarda da devam edeceklerini vurguladı. Bunun için gerekli teknolojik altyapıyı öğrencilerin kullanımına ücretsiz olarak sunduklarını belirten Başkan Selvitopu, “Onlar bizim geleceğimiz. Her tür koşulda gençlerimizin yanında olmaya, eğitimlerine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Onlardan isteğimiz, bugünlerde zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları ve eğitimlerine sanki KARBEM merkezlerindeymiş gibi devam etmeleri. Hepsine kolaylıklar, zihin açıklığı ve başarılar diliyorum” dedi.

KARBEM’de ücretsiz eğitim alan gençler, kazandıkları başarılarla dikkat çekiyor. Geçen yıl sınava giren öğrencilerin tamamına yakını üniversiteyi kazanmayı başardı. KARBEM, salgın tehdidi geçtikten sonra Devrim Mahallesi’ndeki merkez ve Aydın Mahallesi’ndeki şube olmak üzere 2 ayrı noktada hizmet vermeye devam edecek.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
23°
parçalı bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?