İzmir'in gurur fotoğrafı

İZMİR Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü'nün uluslararası yarışmalarda dereceye giren sporcularıyla bir araya gelerek kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Başarılarınız hem gururlandırıyor hem de çocuklarımıza örnek oluyor" dedi.

BELEDİYE 22.04.2016, 11:19 22.04.2016, 12:16
İzmir'in gurur fotoğrafı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni hem yurtiçinde hem de yurtdışında başarılı şekilde temsil eden sporcular, Başkan Aziz Kocaoğlu ile bir araya geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Şato Konukevi'nde sporcularla bir araya gelen Başkan Aziz Kocaoğlu, sporcuların toplumun her kesimine örnek olduklarını söyledi. Başarılı sporcularla tek tek sohbet eden Başkan Aziz Kocaoğlu, "Her birinize teşekkür ediyoruz. Başarılarınızın daha da artacağına inanıyoruz. Bizler de daha çok çocuğumuza spor yaptırmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Başarılarınız bizi hem gururlandırıyor hem de çocuklarımıza örnek oluyor" dedi.

OLİMPİYAT GURURU

Büyükşehir Belediyesi'nin başarılı sporcuları Ferhat Arıcan, Artistik Jimnastik'te 2016 Rio Olimpiyat Oyunları kotası aldı. Rio Test Event Müsabakaları alet finallerinde yarışan Arıcan, paralel aletinde gümüş madalya aldı. Arıcan, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 8. World Challenge Cup'ta da gümüş madalya kazanmıştı.

""Şubat ayında Dubai'de düzenlenen Dünya Engelli Halter Kupası'nda üçüncü olan İzzettin Kanat da elde ettiği bu sonuçla Olimpiyat kotasını büyük oranda almayı başardı. İzmir Büyükşehir Belediyespor'un engelli atleti Nurullah Kart ise İtalian Open'da 100 metrede T42 klasmanında 15.42'lik derecesiyle ikinci olurken, bu derecesiyle Türkiye Rekoru kırdı. Atlet, Mart ayında Dubai'de yapılan Grand Prix yarışmalarında 200 metrede dördüncü oldu.

BUZ PATENİNİN YILDIZLARI

Buz pateninin başarılı küçük sporcuları da katıldıkları yarışlarda Türkiye'yi başarıyla temsil etti. 11 yaşındaki Defne Günce Kılıç, Bosna Hersek'te düzenlenen uluslararası şampiyonada Artistik Buz Pateni birincisi oldu. Efe Çetiz de hem Sırbistan hem de Macaristan'da düzenlenen yarışmalarda birincilik kürsüsüne çıktı. Yine minik sporculardan Efe Kızık, Bosna Hersek'te şeref kürsüsünün en üst basamağına çıktı.

ALTYAPIDAN MİLLİ TAKIM'A

Başkan Aziz Kocaoğlu'nun davetine Gençler Avrupa Şampiyonu olan Judocu Çiçek Akyüz ile birlikte branşlarında başarılı sonuçlar alan şu sporcular da katıldı: Dilan Doğan (judo), Nilsu Battal (Atletizm), Medine Alper (Atletizm), Seher Sakıcı (Sırıkla yüksek atlama), Kerim Elyaz (Bedensel Engelli Atletizm), Kübra Kıyı (Taekwondo), Tuncay Besler (Güreş), Emre Muyan (Güreş), İrem Bekdaş (Taekwondo), Tolga İslamoğlu (Taekwondo), Cankut Emiroğlu (Satranç), Kerim Yılmaz (Hentbol), Fatma Atalar (Hentbol), Berkay Dirier (Basketbol), Ekincan Doğru (Basketbol), Ahmet Efetürk (U-19 Tekerlekli Sandalye Basketbol)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208