İzmir'in çocukları için 'Masal Evi' projesi hayata geçirildi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer seçim vaatlerinden birini daha hayata geçirdi. Çocukların sosyal gelişmeleri için uygun koşulları sağlamak, annelere mesleki eğitim ve beceri kazandırmak için kurulan “Masal Evi”, Konak Toros’ta yaşama geçirildi.

BELEDİYE 23.08.2019, 14:15
İzmir'in çocukları için 'Masal Evi' projesi hayata geçirildi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in sosyal projelerinden biri daha hayata geçti. Çocukların sosyal gelişmeleri için uygun koşulları sağlamak, annelere mesleki eğitim ve beceri kazandırmak için kurulan Masal Evi bugün törenle açıldı. Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ilk Masal Evi olma özelliğini taşıyan Konak Toros Masal Evi’nin açılışına, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, muhtarlar ve çok sayıda mahalleli katıldı.

'HEM EĞİTİM HEM İSTİDHAM'

İzmir’in her yerine yayılması planlanan Masal Evi’nin açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Çocuklar sosyal etkinliklerden faydalanırken, annelerimiz de aile ekonomisine katkı koyabilecek, iş, hizmet üretebilecek böylece masal evleri hem eğitim hem de istihdama katkı işlevi görecek” dedi. Başkan Soyer, “Bu evleri İzmir’in her yerine yayacağız. Bu şehre belediye olarak her ne yaparsak yapalım, en önemli iş çocuklara yatırım yapmak. Kalıcı olan çocuklarımıza yapacağımız yatırım. Aynı zamanda atalarımıza olan saygının da bir ifadesi. Bizim için gözlerini kırpmadan canlarını veren atalarımızın kutsal mirasına ancak çocuklarımıza sahip çıkarak saygı gösterebiliriz” diye konuştu. Başkan Soyer, eşi Neptün Soyer ile birlikte açılış konuşmasından sonra binayı gezdi ve çocuklarla sohbet etti.

Yorumlar (6)
Birgul 11 ay önce
Güzel pŕojeleryesilyurt veya bozyakaya ne aman açılacak bilgi varmi
Cemile 11 ay önce
Çiğli içinde masal evi yapılacakmı
H.Hüsnü Culum 9 ay önce
Nerde bu masal evleri ? Bi de onu yazsanı ...
Yagiz 11 ay önce
Bayrakli da var mi peki
Yusuf Gündüz 11 ay önce
TRT Ankara'dan emekliyim.Psikolog ve yazarım. Ege TV'de eğitim üzerine söyleşilerim oldu. Geçmiş yıllarda kültür merkezlerinde ve okullarda öğretmelere ve yetişkinlere yönelik söyleşilerim oldu. Masal evleri programı içinde yetikinlere yönelik söyleşiler yapılabilir.Beni tanımakisterseniz imzamkarşısındaki adresi tuklasınız.Hoşça kalın.
İMZA: www.ysfgunduz.tr.gg/----Ya da ---Yusuf Gündüz Denizli---
Gülcan minar 8 ay önce
Buca mustafa kemal mh de masal evi yapılacak mı
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
21°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?