Hemşeri derneklerinden hayırlı buluşma

İzmir'in Bornova ilçesindeki hemşehri derneklerinin temsilcileri, Bornova Belediyesi tarafından düzenlenen kahvaltıda biraraya geldi.

BELEDİYE 03.03.2017, 12:15 03.03.2017, 12:51
Hemşeri derneklerinden hayırlı buluşma

Derneklerin temsilcileri ile sohbet eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila ve CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır referandum ile ilgili görüşlerini açıkladı.

İlçede faaliyetlerini sürdüren 55 hemşehri derneğinin başkan ve yöneticileri Bornova Belediyesi’nin organizasyonunda biraraya geldi. Toplantıya CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır ile Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da katıldı. Hemşehri derneklerinin başkanları ve üyeleriyle sohbet eden Sındır ve Atila, referanduma ilişkin görüşlerini de katılımcılarla paylaştı.

""Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ilçeyi ortak akılla yönettiklerini söyleyerek, "Sivil toplum kuruluşlarıyla, hemşehri derneklerimizle, üniversitelerimizle, muhtarlarımızla kentimizi bir adım daha ileri götürmek için var gücümüzle çalışıyoruz" diye konuştu. Ülke olarak zor günlerden geçildiğinin altını çizen Başkan Atila, "Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek hazırlamak zorundayız. İçinde bulunduğumuz zor günleri dayanışma içinde atlatmak durumundayız" dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kolay kazanılmadığını ifade eden Başkan Atila şöyle konuştu: "Kurtuluş Savaşı hep birlikte verildi. Cumhuriyetimizin kurucusu Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün Cumhuriyet’e sevdalı yöneticilerimiz sayesinde bu günlere geldik. Bu kazanımlarımızı bırakmamamız gerekiyor. Referandumda hayır çıktığında ülkemizin kazanacağına yürekten inanıyorum. Bizim parlamenter sistemimiz çok güçlü. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir sözünü unutmamalıyız. Dolayısıyla bu iradenin sadece bir kişiye bırakılması doğru değil. Bütün siyasi partiler hep birlikte olduğunda, hayır çıktığında herkes kazanacak. Bülent Ecevit 1974’te Kıbrıs Harekatı’nı başlatırken çok tarihi bir söz söylemişti. 'Biz sadece Türk tarafı için değil Rum tarafı için de barış istiyoruz' demişti. Evet şu an biz de sadece kendimiz için değil, 81 milyon Türk vatandaşı için daha iyi bir gelecek istiyoruz. Hayır çıktığında kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Yeter ki kazandıklarımızı kaybetmeyelim."

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
26°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?