Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Karabağlar’da da özlemle anıldı

Aramızdan ayrılışının 82. yıldönümünde Atatürk için ilçenin farklı noktalarında törenler düzenlendi. Karabağlar Belediye Başkan Vekilimiz Mehmet Aydoğan, Karabağlar Kaymakamlığı'nda düzenlenen resmi törene katıldı. Aydoğan, Kaymakam Cemil Özgür Öneği ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Tarık Çetin Aktaş’la birlikte Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Törende saygı duruşunun ardından İstiklal Marşımız okundu.

BELEDİYE 10.11.2020, 10:21
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Karabağlar’da da özlemle anıldı

Belediye ana hizmet binamız önünde de ayrı bir tören gerçekleştirildi. Başkan yardımcıları, birim müdürleri, personelimiz, muhtarlar saat 09.05’te, tüm yurtta olduğu gibi Ata’mız için saygı duruşunda bulundu. O sırada yoldan geçen ya da işyerlerinde olan vatandaşlar da saygı duruşuna eşlik etti. İstiklal Marşımızın hep birlikte okunmasının ardından Atatürk Anıtı’na kırmızı karanfiller bırakıldı.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu Ata’ya özlemin her geçen yıl artığını vurgulayarak, “Ulusal Kurtuluş Zaferimizin mimarı ve Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa uğurlayışımızın 82. yılında saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
13°
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?