Doğanlar’da büyük yol hamlesi

Bornova Belediyesi yaptığı yatırımlarla Doğanlar Mahallesi’ni yepyeni bir görünüme kavuşturdu.

BELEDİYE 30.08.2018, 10:17
Doğanlar’da büyük yol hamlesi

Bornova Stadyumu’nun İzmir’e kazandırılmasıyla hızlanan dönüşümle birlikte Doğanlar Mahallesi’nin yolları yenilendi, çehresi değişti. Bornova Belediyesi Doğanlar Mahallesi’nde önemli yatırımlara imza attı. Fiziki yatırımların yanısıra sosyal yardımlarla da vatandaşlara destek olan Bornova Belediyesi, Dost Market’in üçüncü şubesini burada açtı, Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi’nin yapımını tamamladı. Bornova Stadyumu’nun tamamlanmasının ardından çevre bağlantı yollarını da hizmete açarak mahallelinin kullanımına sunan Bornova Belediyesi, hem Doğanlar’a ulaşımı hem de mahalle içindeki trafik akışını rahatlattı.

DOĞANLAR YENİ GÖRÜNÜMÜNE KAVUŞTU

Pek çok park ve çevre düzenlemesinin yapıldığı Doğanlar Mahallesi’nde Bornova Stadı’nın İzmir’e kazandırılmasıyla ulaşım altyapısına yatırım yapıldı. Bornova Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu çalışmalar yürüterek ilçenin diğer mahallelerinde olduğu gibi Doğanlar’da da hizmetlerin hızlı ve kaliteli bir biçimde vatandaşa ulaşmasını sağladı. Stadyum çevresindeki yollardan başlayan ulaşım alanındaki hamle, Doğanlar’ı yepyeni bir görünüme kavuşturdu. Çalışmalar kapsamında 1607, 1410, 1412 ve 1414/4 sokaklar başta olmak üzere pek çok yol asfaltlandı, bazı yollarda orta refüjler yapılarak gidiş geliş yönleri ayrıldı.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Bornova’nın bütün mahallelerinde olduğu gibi Doğanlar’da da önemli yatırımlar yaptıklarını söyleyerek, “Bir yandan Dost Market ile sosyal yardımları Doğanlar’da oturan vatandaşlarımızla buluştururken, bir yanda da kültürel etkinlikleri kısa süre sonra Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi aracılığıyla vatandaşlarımızla buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Ulaşım yatırımlarıyla Doğanlar’da büyük bir dönüşümü de başlattık. Artık burada yaşayan vatandaşlarımız daha mutlu. Bu da bizim için en büyük gurur kaynağı” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
33°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?