Doğan'dan Meles Çayı'nda koku tepkisi

AKP İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Meles deresi çevresinde ağır kokular gelmeye başladığını söyleyerek Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu göreve çağırdı.

BELEDİYE 07.06.2016, 11:37 07.06.2016, 11:42
Doğan'dan Meles Çayı'nda koku tepkisi

5 Mayıs Çevre Günü'nde Gündoğdu Meydanı'nda pet şişelerden fil heykeli yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu eleştiren AKP'li Bilal Doğan, "Meles'teki kirliliği heykellerle mi örtbas edeceksiniz? Şenlik ve festival işlerinin reklamını bırakın, Halkapınar'ı temizleyin. İzmirliler her sene aynı eziyeti çekmek zorunda mı?" diye sordu.

Meles Deresi'nde her sene yapılan onca çalışmaya karşın İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yayılan kokuya bir türlü çare bulamadığına dikkat çeken AKP Grup Başkanvekili Doğan, "Koskoca İZSU Halkapınar'da yaşanan ve İzmir'e yakışmayan bu manzara bir türlü çare bulamıyor mu? Vatandaşlarımız burada yaşanan ağır kokudan ve kötü manzaradan ötürü mağdur durumda. Her yıl artarak devam eden onca şikayete karşın bu yıl yaz aylarının gelmesiyle birlikte yine aynı eziyetle karşı karşıyayız. Demek ki İZSU buradaki görevini yerine getirmemiştir. Halkapınar'da yaşanan tam anlamıyla rezilliktir. Meles'te adeta bir çevre kıyımı yaşanmaktadır. Ne yazık ki Büyükşehir Belediyesi de bu duruma seyirci kalmaktadır. Sayın Kocaoğlu, pet şişelerden fil heykelini bırak, Meles'e bak" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
16°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?