Dikili’de sineksiz bir yaz

DİKİLİ Belediyesi kent genelinde sivrisinek ve haşerelerle mücadele çalışması başlattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu destekle gerçekleştirilen çalışmalarda sorunlu noktalar detaylı bir şekilde ilaçlandı.

BELEDİYE 28.06.2016, 11:07 28.06.2016, 12:49
Dikili’de sineksiz bir yaz

Vatandaşlardan gelen tüm taleplerin değerlendirildiği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Şube Müdürlüğü Haşere İlaçlama Birimi ekipleriyle ortak yürütülen çalışmalar kapsamında başta dere ve kanallar olmak üzere sineklerin yumurtalarını bırakabilme ihtimalinin olduğu tüm su birikintileri, sazlık ve bataklık alanlar, fosseptik çukurlar, logarlar, arıtma noktaları ve çöp konteynırları ilaçlandı.

Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı ilaçların kullandığı çalışmada ekipler en ince ayrıntıyı bile gözardı etmeden kapsamlı bir şekilde çalıştı. Dikili ilçesinin 30 mahallesinde yaz boyunca periyodik olarak gerçekleştirilecek olan çalışmaların en önemli ayağı olan Çandarlı bölgesindeki çalışmaları koordine eden Dikili Belediyesi Çandarlı Hizmet Birimi Sorumlusu Ali Turgut, haşere ve sineklere karşı Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu büyük destek ile gerçekleştirdikleri çalışmanın başarıyla uluşmasının vatandaşlardan gelecek destekler ile mümkün olduğunu belirtti. Turgut yaptığı açıklamasının devamında şu uyarılarda bulundu: “Kentimiz, Türk turizminin göz bebeği konumunda. İlçemizin nüfusu da ilçemize olan ilgiden dolayı yaz aylarında 500 bine ulaşıyor. Nüfus artış oranıyla birlikte sineklerin ve haşerelerin sayısının artma riski de artıyor. Çünkü küçücük bir pis su birikintisi bile binlerce larvanın üremesine sebep olabiliyor. Bu nedenle su birikintilerinin oluşmasının önüne geçilmelidir. Ayrıca açıkta kalan çöplerde büyük bir sıkıntı oluşturuyor. Halkımızın çöplerini poşetlenmiş, kapılı bir şekilde çöp konteynırlarına atmaları da çok önemli. Açıkta bırakılan, gelişi güzel atılan her çöpte bu konuda büyük bir risktir. Halkımızın bu konularda duyarlı olmasını ve bizlerle işbirliklerini sürdürmelerini istiyoruz. Biz görev ve sorumluluğumuzun bilinciyle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Amacımız halkımızın sineklerden ve sineklerin verdiği rahatsızlıktan uzak rahat bir yaz dönemi geçirmeleridir. Bunu da geçen sene olduğu gibi bu yıl da başarıyla sağlayacağımıza inanıyorum" dedi.

İZMİR, (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
16°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?