Dikili'de çevre için farkındalık sağlanıyor

Dikili'de çevre temizliği konusunda toplumsal duyarlılık kazandırmak amacıyla minik öğrencilerle profesyonel dalgıçlar bir araya getirilerek sahil ve deniz dibi temizliği yaptı.

BELEDİYE 10.06.2016, 14:07 10.06.2016, 14:43
Dikili'de çevre için farkındalık sağlanıyor

Dikili Belediyesi, Çevre Koruma Haftası dolayısıyla ÇEVKO Vakfı işbirliğinde toplumsal farkındalığın yaratılması için bazı etkinlikler düzenledi. ÇEVKO Vakfı Tiyatro Topluluğu'nca sahnelenen ‘Dönüşüm İyi Gelecek' isimli tiyatro oyununu, kentte öğrenim gören minik öğrenciler izledi. Dikili Belediyesi Çandarlı Konferans ve Etkinlik Salonu'nda gerçekleştirilen tiyatro buluşmasında çocuklar hem eğlendi hem de sanat yoluyla çevreyi koruma konusunda bilgilendi. Minik öğrencilere çevre bilincinin aşılandığı oyunda ayrıca evsel atıkların ayrıştırılarak, geri dönüşüme kazandırılması konusu da vurgulandı. Oyunun sonunda Dikili Belediye Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Hüsniye Yıldırım tarafından ÇEVKO Tiyatro Topluluğu'na günün anısına plaket verildi.

Dikili Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Abdullah Özüdoğru koordinasyonunda kent merkezindeki sahilleri dolaşan minik öğrenciler, ellerindeki pankartlarla sahildeki çöpleri mıntıka düzeninde topladı. Etkinlik, Derin Dalış Merkezi koordinasyonunda, dalgıçlar tarafından Dikili Balıkçı Barınağı'nda gerçekleştirilen deniz dibi temizliği ile son buldu. Dalgıçlar yaptıkları temizlik sonrasında 'Temiz Deniz, Temiz Doğa, Temiz Dikili' yazılı pankartı açarak duyarlılıklarını ortaya koydu. Denizin içerisinden çıkartılan cam şişe, lastik, demir gibi doğada ve deniz içerisinde zor yok olabilen atıklar da kıyıda sergilenerek, farkındalık yaratılması amaçlandı. Etkinlikler kapsamında kent genelinde en çok atık pil toplayan okul ve esnafların ödülleri Dikili Belediye Başkan Vekili Ahmet Canseven ve CHP'li Meclis Üyesi Nazire Kösten tarafından verildi. 

DİKİLİ (İzmir), (DHA)

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
28°
az bulutlu
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?