Dikili-Midilli arası ilk gemi seferleri başladı

Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz’ün girişimleri sonucunda ve Dikili ve Midilli arası ilk gemi seferleri başladı.

BELEDİYE 03.07.2019, 09:23 03.07.2019, 11:59
Dikili-Midilli arası ilk gemi seferleri başladı

Dikili ve Midilli arası gemi seferleri Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz’ün girişimleri sonunda başladı. Dikili Limanı’na gelen ilk sefere Yunan vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Midilli’den gelen ilk kafileyi de Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz karşıladı. İlk sefer olarak Midilli’den gelen 410 kişilik turist kafilesini limanda karşılayan Başkan Adil Kırgöz, ziyaretçilere hoş geldiniz diyerek hepsine yakın ilgi gösterdi.

İki yaka arasındaki dostluğu pekiştirmek adına seferlere çok önem verdiğini söyleyen Dikili Belediye Başkanı Kırgöz,”Kent turizmi ve ekonomisini canlandırmak adına komşumuz Midilli ile ilk gemi seferini gerçekleştirdik. Karşı yakadan gelen değerli dostlarımıza hoş geldiniz dedik. Beklediğimiz ve özlediğimiz güzel dostluk köprüsünü bir kez daha kurduk” dedi.” dedi.

SEFERLER İKİ YÖNLÜ OLACAK

Feribot seferlerinin ilk olarak Midilli-Dikili-Midilli olarak başladığını kaydeden Kırgöz, “ Seferlerimiz her hafta Salı günleri Midilli’den sabah saat 09:00’da geliş, aynı gün akşam saat 18:00’da dönüş olarak başladı. Sıra Dikili'den Midilli'ye gerçekleşecek seferlere geldi. En kısa sürede bu seferleri de başlatarak iki yakayı tam anlamıyla bir araya getirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
13°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü