'Değeri, özellikle son yıllarda daha iyi anlaşılmaktadır'

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, 81. ölüm yıldönümünde, birbirinden özel etkinliklerle anan Bornova Belediyesi, Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilciliği işbirliği ile Ata’ya Saygı Yürüyüşü gerçekleştirdi.

BELEDİYE 10.11.2019, 12:00
'Değeri, özellikle son yıllarda daha iyi anlaşılmaktadır'

Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda; Kaymakam Fatih Genel, Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Garnizon Komutanı Temsilcisi Topçu Albay Abdullah Katırcı ile siyasi parti ve dernek temsilcilerinin Atatürk Anıtı’na çelenk koyduğu resmi anma törenin ardından İzmir’de faaliyet gösteren 40 doğa ve dağcılık kulübünün yüzlerce üyesi, Bornova’daki 8 farklı rotada Atatürk anısına yürüyüşe geçti.

Türkiye Dağcılık Federasyonu İzmir İl Temsilcisi Siyami Çetin’e teşekkür belgesi veren Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “Burada görüldüğü gibi, Türk milletinin Atatürk’e olan sevgisi geçen her gün daha da artmakta, değeri; özellikle son yıllarda daha iyi anlaşılmaktadır. Bugün yeşil ve güzel Bornovamız sınırlarındaki 8 parkurda Büyük Önderimizin hatırası için yürüyoruz ama bilinmelidir ki; Türk Milleti olarak her zaman Atamızın yolunda yürümeye devam edeceğiz. Devrimlerinin bekçisi olacağız. O’nun izinde, akıldan ve bilimden taviz vermeden Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatacağız. Sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
13°
açık
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?