Çiğli'de AIESEC’li gençlerle online buluşma

Çiğli Belediyesi, dünyanın en büyük gençlik organizasyonu olan AIESEC ile online gençlik buluşması düzenledi. AIESEC’li üniversite öğrencileri ve mezunlar, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ile zoom üzerinden online toplantı yaptı.

BELEDİYE 24.08.2020, 15:37
Çiğli'de AIESEC’li gençlerle online buluşma

Gençler için sosyal sorumluluk ve profesyonel staj imkanları sunan, şirketler ve sivil toplum kuruluşlarını farklı ülkelerdeki genç yetenekler ile buluşturan AIESEC Programı Çiğli’de de başarı ile uygulanıyor. AIESEC Organizasyonu ile daha önce birçok projeye imza atan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü bu kez gençlerle zoom üzerinden toplantı yaptı. Online görüşmeye Romanya, Rusya, Ukrayna, Mısır, Brezilya, Polonya, Portekiz ve Azerbaycan gibi dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan gençler katıldı.

Başkan Gümrükçü: “Gençlerimizi uluslar arası platformlarda destekleyeceğiz”

gençleri ile dünyanın farklı ülkelerinde yaşayan gençlerin buluşma fırsatı yakaladığını belirten Başkan Gümrükçü, “Bu buluşmada her ülkenin kendi kültürünü tanıma fırsatımız oldu. AIESEC programları ile yurtdışındaki projelere nasıl katılım sağlanabileceğinin detayları görüşüldü. Çiğli Belediyesi Covid-19 salgını öncesi har ay farklı ülkelerden gelen 30’a yakın öğrenciyi şehirde misafir ediyordu. Çiğli Belediyesi’nin gerçekleştirdiği sosyal projelere yoğun katılım vardı. Kültür farklılıklarının kardeşçe, barış içinde kaynaştığı ve yaşadığı kent Çiğli olarak, gençlerimizin uluslar arası platformlarda bulunmaları, ufuklarını dünya geneline açmalarını önemsiyoruz. Gençlerimize destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
açık
Anket Tümü
Covid-19 önlemleri kapsamında hayata geçen açık alanlarda sigara içme yasağı hakkında fikriniz nedir?