Çiğli Belediyesi'nden memnuniyet anketi

Geçtiğimiz haftalarda mahalle muhtarlıklarına sandık kurarak ilçe halkının görüşlerini tespit eden Çiğli Belediyesi tarafından bu kez Çiğli’nin en işlek noktalarında kurulan stantlarda vatandaşa anket yapmaya başlandı.

BELEDİYE 22.07.2019, 10:43
Çiğli Belediyesi'nden memnuniyet anketi

Çiğli’nin 26 mahallesine kurulan sandıklarla ilçe halkının nabzını tutan Çiğli Belediyesi bu kez vatandaşa sokaklarda ulaşmayı hedefledi. Çiğli Belediyesi tarafından kentin en işlek noktaları olan Anadolu Caddesi, Kasaplar Meydanı ve İzban aktarma durağına kurulan standlarda vatandaşa anket yapılmaya başlandı. İki gün boyunca belediye halkla ilişkiler personeli Çiğli halkına anket yapacak. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, vatandaş odaklı belediyecilik yapabilmek adına vatandaşın talep ve önerilerinin önemli olduğunu vurgulayarak, vatandaşın anketlere katılımını beklediklerini söyledi.

VATANDAŞTAN BÜYÜK İLGİ

Yaşadığı kentle ilgili talep ve önerilerini belediyeye iletmek isteyen vatandaş ise anket uygulamasından memnun kaldı. Çiğlililer, vatandaş memnuniyet anketini doldurup görüşlerini bildirip, öneri ve taleplerini belediyeye iletilmesini sağladılar. Muhtarlıklara kurulan sandıklara gitme fırsatı yakalayamayan Çiğli halkı bu standlarda ankete katılarak görüşlerini iletme şansını yakaladılar. Vatandaşların iki gün boyunca öneri ve taleplerini belediyeye iletmelerini isteyen Gümrükçü, “Halkımızın bu sandıklara dilediğince, özgürce düşüncelerini bize iletmelerini istiyoruz. Şu anda öncelikli talepleri tespit aşamasındayız. İlçe halkımızın beklentilerini belirleyerek hizmetlerimizi üreteceğiz. Katılım oldukça yüksek” dedi.

HALKIN GÖRÜŞLERİ ÖNEMLİ

Toplumcu belediyeciliğin gereğini yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Gümrükçü sözlerini şöyle sürdürdü: “Katılımcı belediyecilik anlayışı bizlere farklı toplumsal kesimler için daha fazla sorumluluk yüklüyor. Sürdürülebilir kalkınma hedeflerimiz arasında insan onuruna yakışır yaşam koşullarının sağlanması yer alıyor. Bu hedefimize ulaşabilmek için de belediye olarak sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz. Çiğli’nin geleceğini planlarken geçici çözümlerden uzak durmaya özen gösteriyoruz.”

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
21°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?