CHP’li belediye meclis üyeleri de 'Biz Varız' dedi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li belediye meclis üyeleri de Biz Varız dayanışma kampanyasına destek verdi. Başkan Tunç Soyer, “Dilerim meclis üyelerinin bu örnek davranışı İzmirlilere moral verir, yön gösterir ve bu dayanışma daha da büyür” dedi.

BELEDİYE 22.04.2020, 17:24 22.04.2020, 22:24
CHP’li belediye meclis üyeleri de 'Biz Varız' dedi!

Koronavirüs salgınına karşı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in çağrısıyla başlatılan Biz Varız dayanışma kampanyasına Büyükşehir Belediyesi’nin 96 CHP’li meclis üyesi de destek verdi.

Meclis üyeleri 1070 adet kuru gıda paketini Halkın Bakkalı’ndan satın alarak lojistik merkez olarak kullanılan Kültürpark 3 nolu holde paketleme işlemine de yardım etti. CHP’li belediye meclis üyeleri ile bir araya gelen Başkan Tunç Soyer, “Dilerim meclis üyelerinin bu örnek davranışı İzmirlilere moral verir, yön gösterir ve bu dayanışma daha da büyür” dedi.

“İzmir olarak Türkiye’ye örnek olmak istiyoruz”

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ise zor günlerden geçildiğini vurgulayarak, “Bu zor günler içimizdeki dayanışma ruhunu ortaya çıkardı. Başkan Tunç Soyer’in çağrısıyla başlatılan Biz Varız kampanyası bu konuda güzel bir örnek olarak ortaya çıkıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerimizin bu dayanışma ruhuyla aldığı 1070 erzak paketini bugün teslim ediyoruz” şeklinde konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve CHP Grup Sözcüsü Nilay Kökkılınç ise “Bütün İzmir halkını bu dayanışmaya davet ediyoruz. Bizİzmir dijital platformu üzerinden Halkın Bakkalı’ndan alınacak yardım paketleriyle bu dayanışmaya katılabilirler. Bu çok büyük bir huzur, çok büyük mutluluk. Bu zor süreçte buna çok ihtiyacımız var. İzmir olarak Türkiye’ye örnek olmak istiyoruz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hasan Ünal, konuya yönelik gazetemize açıklamada bulunarak, 'İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri olarak 96 kişi bir yardım kampanyası başlattık. Kampanyanın organizasyonunu ben, Sinan Şamil An ve İbrahim Ulaş Polat tarafından gerçekleştirildi. CHP Büyükşehir Meclis üyelerimizin hepsiyle irtibata geçerek kaç koli bağışlayacaklarını sorduk, erzak bağışlarını topladık ve tüm meclis grubunu temsilen ben, İbrahim Ulaş Polat, grup başkan vekilimiz Mustafa Özuslu, grup sözcümüz Nilay Kökkılıç ile birlikte Tunç başkanımıza bu bağışımızı ilettik" dedi.

Bu dayanışmanın büyütülmesi gerektiğini ifade eden Hasan Ünal, İzmir halkını, sivil toplum kuruluşlarını ve diğer kuruluşları bu kampanyaya destek vermeye davet etti. Yardım etmek isteyen kişinin, Bizİzmir sayfasından 'Destek olmak istiyorum' butonuna tıkladığında 'Halkın Bakkalı'na yönlendirildiğini ifade eden Ünal, oradan koli adedini seçerek, kredi kartı ya da ibanla ödemenin gerçekleştirileceğini kaydetti.

Ünal, "Bir dakika süren bu işlem halkın bakkalına düşüyor ve yardım gerçekleşiyor" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
22°
parçalı az bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?