Bucalı minikler diş sağlığı konusunda bilinçlendiriliyor

İlçede yaşayan çocukların daha sağlıklı ortamlarda eğitim almaları için yoğun mesai harcayan Buca Belediyesi, yıl boyu verdiği eğitimler ile de minikleri ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendiriyor.

BELEDİYE 11.04.2016, 09:30 11.04.2016, 09:30
Bucalı minikler diş sağlığı konusunda bilinçlendiriliyor

Buca Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü hekimleri tarafından verilen eğitimlerde, Anaokulu düzeyindeki miniklere diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak ve ağız diş sağlığının önemini kavratmak amacıyla koruyucu ağız ve diş sağlığı eğitimi, ilkokul 2. Sınıfa giden öğrencilere de diş sağlığının korunması ve kalıcı dişlerin yapısının kuvvetli olabilmesi için, flor uygulaması yapılıyor.

Buca Belediyesi, eğitim öğretim yılı başından bu yana verdiği eğitimler ile Anaokulu düzeyindeki minikleri ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendiriyor, ilkokul 2. sınıf öğrencilerine de, mine oluşumu, bakteri plağı ve diş çürümelerini önlemek için flor uygulaması yapıyor.   

""Buca Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü hekimleri tarafından verilen eğitimlerde miniklere, düzenli diş fırçalamanın ağız ve diş sağlığı açısından önemi ve doğru diş fırçalama teknikleri anlatılıyor. Miniklere, ağız ve diş sağlığı eğitimini eğlenceli kılmak için karşılıklı diyaloglar ve uygulamalar ile anlatım yapan hekimler, çocukları hem eğlendiriyor hem de bilinçlendiriyor.

Anaokulu miniklerine, ağız ve diş sağlığı eğitiminin yanı sıra ilkokul 2. Sınıf öğrencilerine de çocuklarda erken yaşlardan itibaren yapılan ve ileride oluşabilecek çürük yüzdesinin azalmasında son derece etkili olan flor uygulaması yapılıyor. Florlama ile Bucalı çocuklar daha temiz ve daha sağlıklı dişlere sahip oluyor.

2015 – 2016 yılı eğitim yılı bitimine kadar sürecek eğitimlerde 1000 minik, ağız ve diş sağlığını konusunda eğitim alacak, 1500 öğrenci de flor uygulamasından faydalanacak. 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
açık
Anket Tümü
WhatsApp'ın 'Gizlilik İlkesi'ni güncellemesinin ardından uygulamayı kullanmaya devam edecek misiniz?
banner208