Buca Tenis Kulübü Konferans Salonu açıldı

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, kentin salon ihtiyacını karşılayacak, 120 kişilik kapasitesiyle Buca’ya hizmet verecek Buca Tenis Kulübü Konferans Salonu’nu hizmete açtı.

BELEDİYE 17.08.2018, 10:35
Buca Tenis Kulübü Konferans Salonu açıldı

120 kişilik kapasitesiyle kentin salon ihtiyacını bir nebze de olsa karşılamak üzere inşa edilen Buca Tenis Kulübü Konferans Salonu, hizmete açıldı. Konferans Salonu’nun açılışını gerçekleştiren Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “EVKA-1 semtimizde çok atıl kalan Tenis Kulübü içinde bir alanımız vardı, burayı ne yaparız ne ederiz diye düşünürken, sonunda çağdaş, modern, 120 kişilik konferanslara, seminerlere çalıştaylara ev sahipliği yapabilecek hatta nikâhları bile kıyabileceğimiz tertemiz güzel bir alan haline geldi” dedi.

“SIRADA GÖSTERİ SANATLARI MERKEZİMİZ VAR”

Piriştina, Pembe Köşk’ün de aynı anlayışla Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’ne (BBKSM) dönüştürüldüğünü ve birçok etkinliğe ev sahipliği yaptığını belirterek, kent merkezinde daha büyük etkinliklerde hizmet verebilmesi için Buca Belediyesi Gösteri Sanatları Merkezi’nin inşa edildiğini de hatırlattı. Piriştina’nın yeni açılan Konferans Salonu’nda ilk konuklarından biri de Türk futbolunun önemli isimlerinden, gol kralı, TRT Spor Yorumcusu Hayri Ülgen oldu.

HAYRİ BABA, BUCALILARLA BULUŞTU

“Türkiye’de Futbol ve Altyapı” söyleşisinin konuğu olan Ülgen, Buca’nın genç sporcularıyla bir araya geldi. Başarı dolu renkli yaşamından örnekler veren Ülgen, gençlere altın değerinde nasihatlerde bulundu. Futbol yaşamına yokluklar içinde başladığını anlatan Ülgen, “Ben Urfa’da çok küçüktüm ve sizler kadar şanslı değildim. Saha yoktu, ayakkabı yoktu, top yoktu. Bez parçası ile top yapıyorduk. Zaman içerisinde iyi futbolcu olduğum söylenince İstanbul’a gittim. İstanbulspor’da oynamaya başladım” dedi. İdmana gitmek için kilometrelerce yol yürüdüğünü, çamur içinde idman yaptığını dile getiren Ülgen, “İlk maçımı Fenerbahçe ile yaptım. Fenerbahçe’de oynadığım futbol ile de bir ay içinde Genç Milli Takım’a seçildim. Sonra Türkiye’nin en önemli futbolcularından biri oldum. 4 sene üst üste gol kralı oldum” diye konuştu. Hayri Ülgen, Başkan Piriştina’ya da böylesi bir salonu kente kazandırdığı ve kendisini Bucalılarla buluşturduğu için konuşmasının sonunda teşekkür etti.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
34°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?