Bornova’dan hastanelere 'test kabini' desteği!

Koronavirüs salgınına karşı fedakarca görev yapan sağlık çalışanları için maske ve kolonya üreten Bornova Belediyesi, sağlık kuruluşlarına verdiği destek kapsamında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Türkan Özilhan Devlet Hastanesi’ne test kabini yardımı yaptı

BELEDİYE 13.04.2020, 10:41 13.04.2020, 10:45
Bornova’dan hastanelere 'test kabini' desteği!

Hasta ile doktor arasındaki bulaşmayı engellemek amacıyla kullanılan koronavirüs test kabinleri, Bornova Belediyesi ekiplerince hastane yetkililerine teslim edildi. Fen işleri müdürlüğü ekipleri, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Covid-19 hastalarının taşındığı birimler arasında güvenlik koridorları da oluşturdu.

Tüm olanaklarını koronavirüs ile mücadele için seferber ettiklerini söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Hem toplum, hem de devletin tüm kurumları olarak bizlerin sağlığı için büyük risk altında çalışan sağlıkçılarımıza destek olmalıyız. Unutmamalıyız ki; bu süreçte en çok onlara ihtiyacımız var. Salgına karşı verdiğimiz savaşı ancak böyle dayanışma içinde kazanabiliriz. ” diye konuştu.

Altın Bilezik Tekstil Atölyesi’nde maske, Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi laboratuvarlarında ise kolonya üreten Bornova Belediyesi, bu maske ve kolonyaların yanısıra duyarlı vatandaşların da desteği ile temin ettiği siperlik, eldiven ve tulum gibi malzemeleri de sağlık kuruluşlarına gönderiyor. Ayrıca talepte bulunan Aile Sağlığı Merkezleri’nin bahçelerine triyaj çadırları kuruyor.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
21°
az bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?