Bornova'da Nutuk dağıtımı sürüyor

Bornova Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş sürecini anlattığı 'Nutuk' adlı eserini Bornovalılara hediye ediyor.

BELEDİYE 06.03.2017, 11:48 06.03.2017, 11:54
Bornova'da Nutuk dağıtımı sürüyor

Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı Mücadelesi’ni ve yeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerini oluşturan ilkeleri anlattığı Nutuk adlı eseri Bornova Belediyesi tarafından vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılıyor. Dileyenler, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78’inci yılında dağıtımına başlanan Nutuk’u, Atatürk Kitaplığı ve Ata Evi’nden alabiliyor. Anadolu’nun düşman işgali altındaki yıllarından, Cumhuriyet’in kuruluşu ve ilk yıllarının belgelerle anlatıldığı Nutuk, Bornova Belediyesi aracılığıyla daha çok vatandaşa ulaşıyor.

""Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihe ve geleceğe ışık tutan ölümsüz eseri Nutuk’ u herkesin okuması gerektiğini ifade eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Nutuk, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün bağımsızlık mücadelesini ve bu mücadelenin hangi koşullar altında verildiğini anlatan çok önemli bir eseri. Bu eseri hepimiz tekrar tekrar okumalıyız. Ulu önderimizin söylediği gibi Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalmasını istiyorsak ilk işimiz Nutuk’u okumak, anlamak ve üzerimize düşenleri yapmaktır" dedi.

Yorumlar (0)
banner96
banner178
açık
Günün Karikatürü Tümü
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?