Bornova'da 'Her Kare Bin Kadın’ fotoğraf sergisi

Bornova Belediyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nünde kadınlara özel etkinlikler düzenledi.

BELEDİYE 09.03.2019, 09:40
Bornova'da 'Her Kare Bin Kadın’ fotoğraf sergisi

Bornova Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü tiyatro, sergi, dans ve müzik gösterilerinin yer aldığı 2 ayrı etkinlikle kutladı. İzmirli 35 kadın fotoğraf sanatçısının aylar süren çalışmalarından ortaya çıkan ‘Her Kare Bin Kadın’ fotoğraf sergisi yer aldı. Kasım ayında başlayan  ve koordinatörlüğü fotoğraf sanatçıları Ayşegül Çetinalp ve Aylin Telef tarafından yürütülen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın eşi Hikmet Atila’nın da destek verdiği proje kapsamında çekilen fotoğraflardan seçilenler vatandaşların beğenisine sunuldu. Hayatın içinden kadın portrelerinin yer aldığı sergide 35 kadın portresi yer alıyor.  

KADINLAR SAHNEDE

Kadınlar için düzenlenen bir diğer etkinlik ise Bornova Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Çamdibi Kadın Danışma Merkezi Tiyatro Gurubu tarafından sahnelenen dans psrformansı ile Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı ‘Açık Oturum’ ve ‘Kızlar Askerde 2’adlı kısa oyunlar da izleyicilerin beğenisini kazandı. Etkinlikler Ahura Kadın Gurubu’nun müzik dinletisi ile son buldu.

‘FARKINDALIK YARATMAK İÇİN ÇALIŞTIK’

‘Her Kare Bin Kadın’ projesi kapsamında açılan sergiye eşi Hikmet Atila ile katılan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, sanatçılara katılım sertifikası vererek teşekkür etti. Projenin 8 Mart için özel olarak hazırlandığını söyleyen Başkan Atila, “Biz Bornova Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalarla bir farkındalık yaratmak istedik. Çalışma arkadaşlarımızın yüde 65’e yakını kadınlardan oluşuyor. Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü aktif bir şekilde çalışmalar yapıyor. Ayrıca kadınlarımızın üretime de katılması gerektiğini düşünerek Bornova Kadın Kooperatifi’ni oluşturduk. Buradaki arkadaşlarımız hem kendi hem de kentimizin ekonomisine katkı sağlıyor” dedi.

‘KADINLAR HER ALANDA SÖZ SAHİBİ OLMALI’

Kadınların her alanda söz sahibi olmaları için çalışmalar yaptıklarına dikkat çeken Başkan Atila, “Biz bu dönemde kadın meclis üyelerimizin sayısını arttırmıştık. Kadınlarımızın daha fazla mecliste, parlementoda ve belediye başkalıklarında yer alması için birlikte mücadele edeceğiz. Ben 2 kız çocuk babasıyım. Onlara daha iyi bir gelecek hazırlamak  bizim görevimiz.Kadınlarımızın şiddet görmediği, çocuklarımızın tacize uğramadığı güzel günlere kavuşacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
19°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?