Bir gün pazar, altı gün spor sahası

Betontaş Pazaryeri Bucalı sporseverlerin yeni buluşma noktası oldu. Buca Belediyesi, sadece Çarşamba günleri Pazar kurulan ve haftanın diğer günleri atıl duran Betontaş Pazaryeri'ni yeniden düzenleyerek sporseverlerin hizmetine açtı.

BELEDİYE 03.02.2016, 12:33 03.02.2016, 12:36
Bir gün pazar, altı gün spor sahası

Buca Belediyesi, Betontaş Pazaryeri'ni sporseverler için yeniden düzenledi. Pazarın kurulduğu Çarşamba günü dışında atıl duran Betontaş Pazaryeri, “Haftada 1 gün değil, her gün yaşayan Pazar alanı" sloganıyla baştan aşağıya yenilendi. Pazar alanına çocukların ve gençlerin yanı sıra engelli ve yetişkin vatandaşların da kullanabileceği 2 voleybol, 2 basketbol, 2 futbol sahasının yanında 2 adet tenis kortu ve 2 adet engelli basketbol sahası oluşturularak baştan yaratıldı.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, baştan yaratılarak sporseverlerin hizmetine açılan pazaryerinde incelemelerde bulundu. CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya birlikte pazaryerine gelen Başkan Piriştina, spor alanlarını gezdi, hemşerileri ile birlikte basketbol ve futbol oynadı. Göreve geldiği ilk günden bu yana yapılmış ve yapılması planlanan yatırımların en aktif ve verimli şekilde kullanımını sağlamak için çalıştıklarını söyleyen Başkan Piriştina, “Kamu kaynaklarımız dar, elimizdekileri iyi kullanmamız lazım. Kapalı Pazar alanlarımız bir gün pazaryeri işlevinden sonra atıl durumda kalıyordu. Bunu nasıl daha verimli hale getirir diye düşündük ve mahallelerimizden gelen talepler doğrultusunda pazaryerimize spor alanları kurduk. Betontaş Pazarı Çarşamba günleri devam edecek, haftanın altı günü de tüm hemşerilerimiz için spor alanı olacak. Bu sayede de buranın başka amaçlarla kullanımının önünü kesmiş olacağız" dedi.

DİĞER PAZARYERLERİNE DE UYGULANACAK

Betontaş Pazaryeri'nde yapılan düzenlemelerin diğer kapalı pazaryerlerinde de uygulanacağını sözlerine ekleyen Piriştina, “7 gün 24 saat sağlıklı vücutlar, sağlıklı beyinler istiyoruz. O yüzden burası artık Evka-1'e artı bir hizmet katacak. Adatepe'de yapım çalışmalarını sürdürdüğümüz pazaryerimiz var. Orayı da Betontaş gibi çok amaçlı olarak hizmet verecek şekilde düzenleyeceğiz. Yıldız ve Kuruçeşme Pazaryerlerimizde de çalışmalarımız devam ediyor. Bir işten ne kadar çok işlev çıkartabilirsek o kadar verimli olur diye düşünüyoruzö diye konuştu.

 

 

 

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
22°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?